Здоровье

Вчені знайшли нову небезпеку сидячого способу життя

Фізичне навантаження на м'язи ніг знижує ризик виникнення нейродегенеративних захворювань, включаючи розсіяний склероз або атрофію спинного мозку, а також перешкоджає їх прогресу, встановили вчені з Міланського університету. Стаття фахівців опублікована в журналі Frontiers in Neuroscience.

Експеримент тривалістю 28 днів провели на мишах,... ( подробнее )

Щеплення від ротавірусу та вітряної віспи стануть обов'язковими в РФ

Росіянам з 2020 року потрібно буде обов'язково робити щеплення від вітряної віспи та ротавірусу, повідомили РИА «Новости» з посиланням на заяву міністра охорони здоров'я Вероніки Скворцової на ПМЕФ.

Міністр також додала, що сьогодні експерти активно обговорюють проблему профілактики вірусу папіломи. Скворцова зазначила, що дані утворення... ( подробнее )

У Криму в автомобілях швидкої медичної допомоги встановили тривожні кнопки

В Криму та Севастополі в автомобілях швидкої допомоги встановлені кнопки тривожної сигналізації в рамках проекту Росгвардии. Про це пише РБК.

Позавідомча охорона Росгвардии запустила в російських регіонах проект з підключення кнопок тривожної сигналізації на громадському транспорті та в автомобілі швидкої допомоги. Реалізувати перший... ( подробнее )

Вчені розробляють ліки від самотності

Тривалі періоди самотності можуть викликати депресію та інші проблеми з психічним здоров'ям, з'ясували вчені з Технологічного інституту в Каліфорнії (California Institute of Technology).

Автори дослідження на чолі з Девідом Андерсоном (David Anderson) постаралися не тільки розібратися в причинах того, чому самотність порушує психічне... ( подробнее )

Вчені з'ясували, чому не спати ночами шкідливо для здоров'я

Всього кілька ночей без сну може збити «внутрішній годинник» більше ста різних білків, включаючи сполуки, пов'язані з обміном речовин та вмістом цукру в крові. До такого висновку прийшли дослідники з Університету Боулдера, штат Колорадо. Їх робота опублікована в журналі PNAS.

Вчені залучили до експерименту шість здорових чоловіків у... ( подробнее )

Тютюн допомагає боротися з інфекційними захворюваннями

Австралійські вчені з Університету Ла Троба з'ясували, що декоративний тютюн (Nicotiana alata), а точніше міститься в ньому білок, що володіє властивостями, які допомагають боротися з інфекційними захворюваннями, в тому числі з тими, які викликаються золотавим стафілококом, ВІЛ, вірусом Зіка і энцефалитными вірусами.

Детальні зображення,... ( подробнее )

Які продукти особливо корисні для мозку?

З віком об'єм мозку зменшується приблизно на 5% за кожне десятиліття після 40 років. З-за цього страждають когнітивні функції людини. У ході нового дослідження співробітники Erasmus University Medical Center з'ясували, які продукти сприяють збереженню обсягу мозку.

У дослідженні, опублікованому в Nature Ecology & Evolution, взяли... ( подробнее )

Вчені знайшли ферменти, які роблять ракові клітини «смертними»

Учені з Ecole Polytechnique Federale De Lausanne знайшли два специфічних антиоксидантних ферменту – PRDX1 і MTH1, які роблять ракові клітини «смертними» і сприяють їх знищення.

Як відомо, ДНК клітин міститься в хромосомах. На кінцях хромосом знаходяться захисні елементи – теломери. Теломери коротшають в процесі старіння організму, скорочуючи... ( подробнее )

У продажу скоро з'явиться нове ліки від мігрені

Американське Управління з контролю за продуктами харчування та ліками (FDA) схвалило препарат нового класу для запобігання мігрені у дорослих. Видання The New York Times з'ясувало, як він буде перемагати біль.

Новий препарат Aimovig (діюча речовина — эренумаб) рекомендують людям, у яких трапляється чотири нападу мігрені у місяць або... ( подробнее )

Як комарині укуси впливають на імунітет людини?

Укуси комарів викликають в організмі людини цілий ряд незвичайних імунних реакцій, з'ясувала група вчених з Бэйлорского коледжу медицини (США).

Як пише журнал PLOS Neglected Tropical Diseases, дослідники провели експеримент за участю лабораторних мишей. Гризунам пересадили людські стовбурові клітини, з яких розвинулися окремі компоненти... ( подробнее )