Вчені визначили вік, коли найкраще кинути палити


Опубликованно 06.11.2018 20:32

Вчені визначили вік, коли найкраще кинути палити

Вчені визначили вік, коли найкраще кинути палити. Як виявилося, піти на цей крок слід не пізніше, ніж в 40-45 років, оскільки на відновлення серцево-судинної системи після тютюнопаління потрібно не менше 15 років.

Мередіт Данкан з Університету Вандербільта в Нешвіллі і її колеги провели дослідження за участю майже дев'яти тисяч осіб. Їх вік на момент початку спостережень становив 27 років, причому вони перебували в хорошій фізичній формі, не страждали від туберкульозу, хронічних хвороб серця і судин, і так далі.

Між тим наступні 16 років спостережень виявили, що близько 70% інфарктів та інсультів серед випробуваних припадало на колишніх і поточних курців, які вживали приблизно пачку сигарет в день протягом 20 років.

Чим довше курили учасники експерименту, тим частіше у них розвивалися проблеми з легенями і серцево-судинної системи. Навіть через 16 років після того, як вони кидали палити, зникали далеко не всі негативні наслідки тютюнопаління. "Вже через п'ять років після того, як ви кинете курити, ваше здоров'я помітно покращиться. Ризик отримати інфаркт, інсульт та інші проблеми з серцем впадуть приблизно на 38%", - зазначила Данкан.

Результати дослідження були представлені в рамках зустрічі Американської асоціації серця в Далласі.Категория: Здоровье