Скільки дарувати гроші на день народження: правила для «подарунків в конверті»


Опубликованно 12.10.2018 02:14

Скільки дарувати гроші на день народження: правила для «подарунків в конверті»

Скільки прийнято дарувати гроші на день народження? Це питання хвилює багатьох людей, що їдуть вітати друга, родича або колегу. Хрусткі банкноти стали універсальним подарунком – їх завжди приємно отримувати і не соромно вручати.

Але питання полягає в тому, скільки дарувати гроші на день народження. Адже сума повинна бути достатньою, щоб іменинник зрадів, але при цьому не настільки великий, щоб знекровити особистий бюджет. Насправді однозначної відповіді не існує, але є кілька загальноприйнятих правил і рекомендацій.

Поняття «багато» і «мало»

Гроші – це досить інтимна сфера життя будь-якої людини. У нашій країні досі не прийнято прямо відповідати на запитання про рівень доходів. Тому навіть найкращі друзі можуть не знати розмір заробітної плати один одного і часто бути дезінформовані про реальних фінансових можливостях своїх близьких. При такому розкладі часто виникають ситуації, коли іменинник розчарований розміром подарунка, хоча дарувальник підніс його виходячи з власних фінансових можливостей.

І тут можна сформулювати основне правило «грошей в конверті»: такий презент не повинен бути відчутним для сімейного бюджету. Наприклад, у великих містах сума подарунка зазвичай становить 5 тис. грн. або 100 у. е. і більше або як мінімум 3 тис. р. У невеликих населених пунктах 5 тисяч рублів – це 25% або навіть 50% заробітної плати. Тому в провінції грошові презенти набагато скромніше – 1000-1500 р.

На ювілей прийнято дарувати більше, як правило, в 2-3 рази. Але ювілей – це нечасте і плановане захід, і до нього можна підготуватися заздалегідь і відкласти гроші за кілька місяців.

Скільки зараз дарують грошей на день народження колезі? Якщо мова йде про збирання грошей зі всього колективу у єдиний конверт, то зазвичай є якась загальноприйнята мінімальна та максимальна сума, наприклад, інтервал між 500 і 5 тис. рублів. При цьому якщо з колегою пов'язують не тільки робітники, але і дружні відносини, то можна зробити окремий конверт з купюрами трохи більшого гідності.

Дорослі і дитячі подарунки

Скільки дарувати гроші на день народження дитині? Не секрет, що зараз навіть у трирічного карапуза є своя скарбничка, у якій збирають гроші на якусь велику покупку – ПК, ігрову приставку, хороший велосипед або інші вартісні речі. Тому дарувати гроші дитині можна. Ще краще, якщо банкноти будуть вручати разом з невеликим презентом, наприклад солодощами і невеликий іграшкою. Все ж свято у дитини тут і зараз, а не в той день, коли він нарешті накопичить на потрібну річ.

Якщо говорити про суму, то менше 500 р. дарувати не прийнято навіть у маленьких містах. Якщо фінансові можливості дозволяють, то величина подарунка зростає до 1500-2000 р. Як правило, бабусі, дідусі, хрещені батьки дарують трохи більше, як самі близькі люди.

Якщо ж говорити про різницю дорослих і дитячих подарунків, то першим прийнято вручати великі суми. Хоча часто буває рівно навпаки – дитина дістає пачку купюр, які все одно не зможе розумно витратити без допомоги батьків, а мамі і татові в їх дні народження дістається за символічною тисячі рублів. Але потрібно сказати, що в цьому випадку рідко бувають незадоволені – дорослі не ображаються на те, що їх маленьких дітей люблять більше, ніж їх самих.

Родичі і друзі

Скільки грошей дарують на день народження подрузі або другу? Тут в доповнення до основним правилом про фінансові можливості, слід сформулювати ще одну рекомендацію – сума повинна залежати від ступеня вашої близькості. Якщо мова йде про приятелів, з якими час від часу спілкуєшся в одній компанії і зрідка созваниваешься, то можна подарувати невелику символічну суму. Найкращому другові і подрузі, тобто тим людям, які ближче, ніж більшість родичів, вручають трохи більші суми.

Якщо ж говорити про градації між родичами і друзями, то першим прийнято презентувати трохи більше. Хоча сума в будь-якому випадку буде залежати від ступеня близькості.

Святкування в кафе

Скільки дарувати гроші на день народження, якщо іменинник запрошує відсвяткувати його в кафе чи ресторані? Тут вступає в силу особливий етикет. По-перше, в цьому випадку не прийнято дарувати нічого, крім грошей. Потрібно розуміти, що людина буде оплачувати рахунок за їжу і напої, і це відчутно вдарить по його кишені.

По-друге, сума не повинна бути менше, ніж витрати на вас в ресторані або кафе. Наприклад, якщо середній чек на людину в закладі становить близько 2 тис. р., то в конверт потрібно покласти не менше. В ідеалі, презент розраховується за схемою: витрати в ресторані плюс подарунок, тобто при святкуванні в кафе сума презенту вище. Якщо на день народження вас запросили як подружню пару, то і витрати потрібно враховувати за двох. Кілька загальноприйнятих рекомендацій

При вирішенні питання про те, скільки дарувати гроші на день народження, треба дотримуватися кількох загальноприйнятих рекомендацій: Сума має бути не меншою, ніж та, що іменинник у свій час вручив вам. Вважається, що між близькими людьми не може бути таких взаємних розрахунків, але частина людей звертає на це увагу. Погоджуйте величину подарунка зі своєю другою половиною. Це загальний внесок із загального сімейного бюджету, так що доведеться домовлятися. Не варто вручати занадто дрібні суми. Якщо фінансові можливості не дозволяють, то краще підібрати симпатичний і недорогий подарунок. Не потрібно дарувати дуже великі суми. Багато людей відчувають себе ніяково в такій ситуації.

Якщо дарувати великий грошовий подарунок близькій людині зі скромними фінансовими можливостями, то не треба чекати від нього аналогічного вчинку. Автор: Єфімова Анастасія 2 Жовтня, 2018Категория: Дом и семья