Чи можна вагітним жувати жуйку: можливі наслідки, відгуки


Опубликованно 09.10.2018 08:38

Чи можна вагітним жувати жуйку: можливі наслідки, відгуки

На сьогоднішній день жування жуйки перетворилося на звичку, в інших випадках – погану. Деякі люди тримають у роті маленький шматочок латексу постійно, хоча, за рекомендаціями стоматологів, достатньо приділяти цьому заняттю 10 хвилин після їжі. Таке нетривале жування сприяє очищенню міжзубних проміжків від залишків їжі. Знову ж таки, якщо є можливість повноцінно почистити зуби, краще саме так і зробити. Жуйка все-таки – варіант на крайній випадок.

Багато жінок, дізнавшись про свою вагітність, не поспішають відмовлятися від жувальної гумки. У той же час майбутніх мам турбує питання – а чи це безпечно для плоду? Спробуємо розібратися, чи можна вагітним жувати жувальну гумку при токсикозі або просто так.

Вірити рекламі?

Що і говорити, складно уявити собі повсякденне життя без упаковки цих маленьких білих прямокутничків. З настанням вагітності жінка змушена міняти звички багато, або зовсім від них відмовлятися. Як правило, повністю виключається алкоголь і сигарети. Якщо раніше майбутня мама курила, в ім'я здоров'я малюка вона не дозволить собі жодної затяжки. Але якщо заборона на ці речовини ні в кого не викликає сумнівів, то м'ятна гумка здається безпечним і навіть корисним продуктом.

Чимало внесла сум'яття телевізійна реклама. Всі пам'ятаємо обіцянки білозубих стоматологів: жуйте жуйку і буде вам щастя! І далі йшов переконливий перелік корисних властивостей рекламованої продукції: вона і дихання освіжить, і від карієсу захистить, і посмішку зробить білосніжною. Багато вірять цим маркетинговим обіцянкам досі. І все-таки, відповідь на питання, чи можна використовувати жувальну гумку при вагітності, не так однозначна. В інтернеті зібрані суперечливі відомості. Деякі лікарі категорично забороняють, інші дають послаблення. Однак є доведені факти, що говорять на користь відмови від жуйки. Але перш ніж про них поговорити, варто розібрати складу даного продукту.

З чого складається жувальна гумка?

Основа гумки – це латекс, той самий матеріал, з якого виготовляється безліч інших виробів. Варто мати на увазі, що немає фактів науково дослідженого впливу його на організм майбутніх матерів. Штучні ароматизатори можуть спровокувати алергічну реакцію. Найчастіше виробники жувальної гумки додають до складу нехарчові барвники, цукор і його замінники, зокрема Е951 (аспартам). Дана речовина містить в собі фенілаланін, який може негативно вплинути на гормональний фон майбутньої мами і малюка. Крім того, Е951 в деяких випадках викликає мігрень і нудоту. Після того, як розібрали склад, потрібно задатися питанням: чи можна вагітним жувати жуйку, чи варто це робити взагалі?

Чи є користь?

Після ознайомлення з складом жувальної гумки стає ясно, що нічого корисного в ній, загалом-то, немає. Однак це не зовсім так. Варто детальніше розглянути питання, чи можна вагітним жувати жуйку "Орбіт" або яку-небудь іншу. Деяка користь все-таки є, і пов'язана вона з психологічним ефектом жування. Це в якійсь мірі допомагає заспокоїтися при хвилюванні. Деякі люди звикли заїдати стрес калорійними стравами. Їм можна рекомендувати в тривожному стані жувати жуйку протягом десяти-п'ятнадцяти хвилин. Психологічний ефект буде той же, але без переїдання.

Крім того, тягучка дійсно на короткий час освіжає подих і допомагає шлунку виробляти шлунковий сік. Обмеження по часу жування – максимум п'ятнадцять хвилин, поки шкідливі речовини не встигли подіяти в повній мірі. Можливі наслідки жування жуйки при вагітності

Негативний вплив на стан зубів. Часте використання жуйки вимиває кальцій із зубної емалі, всупереч запевненням реклами, і вона швидко псується. Це відбувається через порушення кислотного середовища в роті. Зубна емаль руйнується також від частих інтенсивних жувальних рухів. Зуби вагітних жінок дуже вразливі, адже на формування кісткового скелета дитини йде велика кількість будівельних матеріалів. Кальцій – один з основних елементів, і плід «з'їдає» його з зубів матері. Жувальна гумка тільки прискорює цей процес. Жувальна гумка створює вакуум між собою і зубом, який витягує пломби. Чимало роботи стоматологів додалося із-за появи пломб в результаті вживання жувальної гумки.

Штучні фарбувальні і ароматизуючі речовини, якими напхане виріб з латексу, є найсильнішими алергенами. Жування на голодний шлунок може спровокувати гастрит або виразку. Це пов'язано з роз'їдаючим впливом шлункового соку на стінки стравоходу. Цукор у складі бабл-гам підвищує вміст глюкози в крові. Глутамат натрію (підсилювач смаку) згубно впливає на нервову систему ембріона.

Що робити, якщо дуже хочеться пожувати?

Не кожна майбутня мама має силу волі для моментальної зміни способу життя. Багато хто використовує психологічний заспокійливий ефект жування, про яку мова йшла вище в статті. Деякі, як і раніше, освіжають подих м'ятною жуйкою. У такому випадку варто задуматися про зведення до мінімуму ризику проблем зі здоров'ям. Для початку, варто взяти собі за правило, що гумку не варто тримати в роті більше десяти-п'ятнадцяти хвилин. Цього часу достатньо, щоб очистити ротову порожнину від шматочків їжі.

Майбутнім мамам можна рекомендувати скорочення частоти вживання гумових пластинок до 1-2 штук в день. Жувати гумку тільки після їжі. Шлунковий сік, вироблений при такому вживанні, сприяє переварюванню їжі. Якщо порушувати це правило систематично, то є ризик заробити або посилити проблеми з шлунком.

Чи можна вагітним жувати жуйку від нудоти або її краще замінити?

Жувальну гумку можна замінити натуральними продуктами, такими як бджолині соти або деревні смолки. Ці продукти не тільки нешкідливі, вони – джерело корисних мікроелементів і вітамінів. Для додання свіжості подиху підійдуть натуральні зерна кави. Досить розжувати 1-2 зернятка. Чудово освіжає подих після їжі звичайна петрушка. Гілочка цієї зелені знищить бактерії у ротовій порожнині та відновити кислотно-лужний баланс. Для приємного ефекту масування ясен годяться морква і яблуко. Ці природні масажери – вірні супутники здорових зубів.

Жінка на будь-якому терміні вагітності несе відповідальність за своє здоров'я і здоров'я майбутнього малюка. Автор статті висвітлив можливі негативні наслідки від вживання жуйки майбутніми мамами. Тому краще не наносити додатковий шкоду двом живим організмам. Якщо немає можливості зовсім відмовитися від використання бабл-гама, то варто хоча б звести до мінімуму негативні наслідки. Найбезпечнішим рішенням буде заміна гумки на інші освіжаючі продукти або звичайну чищення зубів.

Кожен сам повинен зробити висновок, чи можна вагітним жувати жуйку. Відгуки абсолютно протилежні. Але варто задуматися про здоров'я майбутнього малюка і виключити всі неякісні продукти. Автор: Валюша Семенова 19 Липня, 2018Категория: Дом и семья