Пивовар Юхим Йосипович: біографія, сім'я, фото


Опубликованно 07.11.2018 03:32

Пивовар Юхим Йосипович: біографія, сім'я, фото

Юхим Йосипович Пивовар — професор історії, доктор історичних наук, фахівець у галузі новітньої історії, член-кореспондент РАН. Він об'єднав в собі ще і прекрасні якості керівника і просто хорошої людини. Численні друзі і колеги відгукуються про Юхима Йосиповича як про людину доброму та веселому. Дитинство

Народився Юхим Йосипович Пивовар 15 грудня 1949 року в місті Москві.

У 1956 році, як і багато інші його ровесники, пішов в перший клас школи № 1150, яка перебувала в Підмосков'ї в місті Перово. Тепер це вже територія Москви.

Незважаючи на те, що в сім'ї Юхима Йосиповича Пивовара не було представників науки, ще зі шкільної лави майбутній професор мріяв стати істориком. Все почалося із захоплення археологією. У четвертому класі він прочитав книгу "Цікава археологія" Монгайта, яка його приголомшила. Далі знайомство з наукою продовжилося читанням книг про кумранських рукописах, що справило на школяра величезне враження.

Улюблені вчителі

Юхиму Йосиповичу дуже пощастило з вчителями історії, що їх він пам'ятає і зараз. Мадлена Олександрівна, яка була грозою всіх учнів, викладала у п'ятому класі "Стародавній світ".

Друга вчителька, Надія Павлівна, побачивши потяг дитини до пізнання, призначила його архіваріусом шкільного гуртка. Хлопчик вперше потрапив в архіви музею міста Москви, він ознайомився з архівами рідного міста Перово. Школяр дізнався історію освіти міста, витоки походження його назви. Він став цікавитися традиціями, пов'язаними з його малою батьківщиною.

І сьогодні, коли Юхиму Йосиповичу доводиться перебувати в архіві, він відчуває якийсь трепет від самого перебування в цих стінах не залежно від того, які дані в цей момент він вивчає.

Останній вчителькою історії була Зінаїда Іванівна Чернякова, з якою історик мав щастя зустрітися в даний час і в подяку за отримані знання, вручити авторський підручник. Захоплення археологією

В шкільні роки, продовжуючи захоплюватися археологією, Е. І. Пивовар не раз брав участь в археологічних розкопках.

Відразу після закінчення школи він вступив в МДУ на історичний факультет, де навчався у таких шанованих в історичних колах викладачів, як В. З. Дробижева і І. Д. Ковальченко.

Тут, залишаючись вірним своїм інтересам, молодий чоловік вступив в наукове студентське товариство археологів. Але його дядько, який був інженером, переконав хлопця відволіктися від історії стародавності і звернути увагу на історію ХХ століття. Та й шкільна вчителька Зінаїда Іванівна теж, трохи з усмішкою, сказала: "Що це – археологія?" Прислухавшись до їх словами, майбутній вчений переорієнтувався на вивчення історії ХХ століття і займається цим до сьогоднішнього дня.

Після закінчення університету молодий історик вирішив продовжувати розвиватися в даному напрямку і вступив до аспірантури Інституту історії, а потім захистив кандидатську дисертацію. Стрімка кар'єра

В період з 1973 по 1986 рік Е. І. Пивовар завідував кількома відділами в журналі "Історія СРСР".

У 1986 році він був прийнятий на роботу в Московський державний історико-архівний інститут, де за десять років зміг зробити стрімку кар'єру: від старшого викладача до завідувача кафедри, декана і, нарешті, проректора з наукової роботи.

У своїй подальшій професійній біографії Пивовар Юхим Йосипович за період з 1990 по 1993 рік прочитав кілька курсів лекцій з історії за кордоном. Він викладав в університетах Чикаго, Іллінойс, штату Мічиган та інших.

У 1997 році Пивовар Юхим Йосипович приймається на посаду професора історичного факультету Московського Державного університету. А вже через два роки він є заступником декана історичного факультету Московського Державного університету.

З 2004 року Пивовар Е. Ф. завідував кафедрою історії країн близького зарубіжжя історичного факультету МДУ.

У 2005 році професор Пивовар займає посаду завідувача кафедри країн пострадянського зарубіжжя. Російський державний гуманітарний університет

У 2006 році призначають ректором РДГУ Юхима Йосиповича Пивовара. Цю посаду він отримав шляхом таємного голосування університетській конференції, що стало для професора повною несподіванкою. У Міносвіти дуже схвально поставилися до цього обрання.

Російський державний гуманітарний університет був організований в 1991 році.

До моменту обрання Пивовара ректором, університет отримав скандальну славу, і головним завданням професора було зберегти внз. Заслуги ректора

В період керівництва Пивовара РДГУ дуже успішно розвиває міжнародні відносини. Кожен рік тисяча студентів і викладачів брали участь у міжнародному обміні. Особливо активно йшло співпраця з вузами Німеччини. По закінченні навчання в рамках цього проекту студенти отримували подвійний диплом. Це був перший досвід для Росії отримання дипломів одночасно двох вузів в гуманітарній сфері.

На фото Пивовар Юхим Йосипович вручає диплом випускниці РДГУ.

У 2010 році Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв підписав Указ про нагородження ректора РДГУ Е. І. Пивовара Орденом Дружби.

В університет стали повертатися викладачі, які раніше пішли з РДГУ з різних причин. У вузі розширився штат зарубіжних професорів. Зросла кількість лекцій, читаних на іноземних мовах.

У 2011 році професор був переобраний президентом на другий термін. За нього проголосувала переважна більшість делегатів виборної конференції.

У 2016 році термін перебування Е. І. Пивовара на посаді ректора підійшов до кінця, а переобиратися він вже не міг.

3 травня 2018 року Юхим Йосипович Пивовар за заслуги у веденні науково-педагогічної діяльності та підготовку кваліфікованих фахівців був нагороджений Орденом Пошани. Особисте життя

Галина Вікторівна Волкова, дружина Юхима Йосиповича Пивовара, також історик за освітою. Вони вчилися на одному курсі в МГУ, де і познайомилися. Ще в студентські роки Галина зацікавилася фотографією і стала розвивати в собі цей талант.

Галина Волкова багато бувала за кордоном, а отримані враження висловлювала у своїх роботах.

Багато фотороботи Волкової знаходяться в приватних колекціях різних країн світу.

З 2006 року вона працює в РДГУ керівником фотоцентру. Керує відділенням "Арт-дизайн". Є членом Творчої Спілки Художників і членом творчого об'єднання "Метрополіс".

Внесок у науку

Е. В. Пивовар вніс великий внесок у вивчення історії Вітчизни ХХ-ХХІ століть. Брав участь у формуванні російської школи кількісних методів досліджень у сфері історії. Керував дослідженнями, які мали вагоме значення для вивчення біографій російських емігрантів і російського зарубіжжя в XX столітті, а також вивчення історії країн пострадянського простору.

Брав участь у Міжнародних конгресах історичних наук, конференціях, колоквіумах.

Читав курси лекцій в зарубіжних країнах.

Є автором численних історичних праць, підручників та навчальних посібників, які використовуються як в Росії, так і в інших країнах світу.

Під керівництвом професора захищено шістнадцять кандидатських дисертацій. Він був консультантом трьох докторських дисертацій.

На закінчення хочеться відзначити, що Пивовар Юхим Йосипович, безумовно спеціаліст вищої категорії у своїй сфері. Але, крім цього, він об'єднав у собі ще і прекрасні якості керівника і просто хорошої людини. Численні друзі і колеги відгукуються про Юхима Йосиповича як про людину доброму та веселому. А такі якості, як розум, ділова хватка і чуйність досить рідко поєднуються в одній людині. Автор: Олена Мотренко 10 Вересня, 2018Категория: Новости