Вчені знайшли зв'язок між смартфонами і раком


Опубликованно 06.11.2018 12:32

Вчені знайшли зв'язок між смартфонами і раком

Радіочастотне випромінювання від телефонів може призводити до розвитку раку серця, мозку та надниркових залоз. До такого висновку прийшли учені з National Institutes of Health (NIH) в ході масштабного дослідження.

Експерименти вони проводили на мишах і щурах, які піддавалися набагато більш високих рівнів радіочастотного випромінювання, що зазнають люди, що використовують телефони. За словами вчених, сумнівів не залишається: зв'язок між випромінюванням від телефонів і ризиком розвитку раку у самців-мишей очевидна. Цікаво, що у випадку з самками цей зв'язок була не настільки очевидна.

Хоча люди в звичайному житті не піддаються такому рівню випромінювання, якому піддавалися піддослідні гризуни, вчені рекомендують чоловікам дотримуватися обережності під час використання телефонів і захищати особливо чутливі частини тіла.

Як пояснив автор дослідження доктор Джон Бачер з National Toxicology Program (NTP), в рамках дослідження радіочастотного випромінювання піддавалося все тіло гризунів. У людей же, використовують телефони, опромінюються тільки ті частини тіла, які стикаються з телефоном.

Відзначимо, що в дослідженні вивчали вплив тільки телефонів, що використовують мережі 2G і 3G. Про вплив 4G LTE і 5G поки нічого не відомо.Категория: Здоровье