Вчені з'ясували, чому не можна пити молоко під час застуди


Опубликованно 05.11.2018 21:06

Вчені з'ясували, чому не можна пити молоко під час застуди

Вживання молока і молочних продуктів здатне погіршити симптоми хвороби при застуді, з'ясувала група британських медиків. Дослідження опубліковане в журналі Laryngoscope.Про це пише РИА Новости.

Фахівців цікавила зв'язок між інтенсивністю виділення слизу і розвитком цього поширеного захворювання. Відомо, що містяться в слизу антибактеріальні ферменти вбивають мікроби і оберігають людину від застуди. Якщо ж він все-таки захворів, організм починає виробляти надто багато слизу, з-за чого у хворого починається кашель, алергія, з'являється хрипота в голосі.

Здавна вважалося, що молоко тільки посилює ці симптоми. Наприклад, відомий єврейський вчений Маймонід (1135-1204) писав, що цей продукт викликає "здавлювання в голові". У той же час існує точка зору, що слід лікувати застуду молоком або гарячим молоком з медом. Достовірного наукового підтвердження або спростування подібних спостережень і гіпотез не було, тому медики вирішили провести свій експеримент, зазначив один з авторів дослідження, отоларинголог госпіталю імені Джозефа Лістера Адам Фрош.

Для досвіду вони запросили 26 чоловіків та 82 жінки - пацієнтів лікарні, які скаржилися на підвищену секрецію слизу. Всіх учасників посадили на безмолочну дієту на шість днів.

З третього дня експерименту медики стали давати половині пацієнтів з 350 мілілітрів молока щодня, іншій половині - таку ж порцію соєвого молока. При цьому смак обох продуктів був модифікований, щоб учасники не знали, що саме п'ють.

Всі пацієнти заповнювали анкету, в якій потрібно було оцінити ступінь виділення слизу за шкалою від 1 до 100 балів, а також фіксували симптоми захворювання. На початку експерименту показник учасників злегка коливався в районі 65 балів, після двох днів дієти у всіх виділень стало менше (близько 55 балів для представників обох груп), а після введення молока в раціон учасників цифри повернулися на колишній рівень - до 63 балів. При цьому вживали соєве молоко пацієнти відчули себе краще.

– Це досить значний результат на відносно невеликому відрізку часу. Розумно зробити висновок, що кожен хворий, який відчуває, що молоко провокує виділення слизу, повинен зменшити щоденну порцію молока, або зовсім відмовитися від молочних продуктів, – зауважив Фрош.Категория: Здоровье