З-за чого ризикують померти люди з надлишком і недоліком ваги?


Опубликованно 05.11.2018 14:32

З-за чого ризикують померти люди з надлишком і недоліком ваги?

Для здоров'я шкідливий і зайва вага, і недолік ваги: в обох випадках людям загрожує підвищений ризик смерті практично від всіх основних причин, за винятком дорожніх аварій. Про це йдеться в новому дослідженні, опублікованому в науковому журналі The Lancet Diabetes and Endocrinology.

Автори дослідження, вчені з London School of Hygiene and Tropical Medicine, показали, що і надто високий, і низький ІМТ (індекс маси тіла), пов'язані зі збільшенням захворюваності цілим рядом хвороб, у тому числі рак, респіраторними захворюваннями та захворюваннями печінки.

Вчені виявили, що ІМТ в діапазоні від 21 до 25 пов'язаний з найнижчим рівнем смертності. А ІМТ поза цього діапазону пов'язаний майже з усіма причинами смерті – не лише від найбільш поширених захворювань.

Дослідження, в якому аналізувалися дані 3,6 млн. чоловік і 367 512 смертей, показало, що ожиріння (ІМТ = 30 і вище) пов'язане зі збільшенням ризику двох основних причин смерті від серцевих захворювань і раку. Ожиріння знижує тривалість життя в середньому на 4,2 року у чоловіків і на 3,5 роки у жінок, а також може сприяти виникненню інших хронічних захворювань, включаючи респіраторні захворювання, захворювання печінки і діабет.

Що стосується недостатньої ваги, він теж виявився пов'язаний з безліччю причин смертей і захворювань, включаючи деменцію, хвороба Альцгеймера, захворювання серцево-судинної системи і самогубство. Правда, не можна точно сказати, чи є низький вага безпосередньою причиною цих хвороб або ознакою слабкого здоров'я в цілому.

Так чи інакше, дослідження показало, що підтримувати ІМТ бажано в здоровому діапазоні від 21 до 25.

Нагадаємо, що ІМТ визначають шляхом ділення ваги людини в кілограмах на квадрат зростання в метрах. Показник вимірюється в кілограмах на квадратний метр (кг/м2).Категория: Здоровье