Як підстригати кігті кролику - покроковий опис та рекомендації


Опубликованно 05.11.2018 05:22

Як підстригати кігті кролику - покроковий опис та рекомендації

Декоративних, або карликових кроликів в квартирах сьогодні містять багато любителі домашніх тварин. Звичайно ж, щоб такі тварини почували себе добре, були здоровими і активними, за ними потрібно правильно доглядати. Кроликів слід вчасно годувати, прибирати клітини, стежити за тим, щоб у них завжди був доступ до свіжої води. Іноді господарям таких звірів припадає і стригти їм кігті.

Для виконання цієї процедури можна, звичайно, відвідати фахівця. Ветеринар зможе максимально акуратно і швидко підстригти кігті кролику. Ціна на таку процедуру в клініках може бути досить високою. Вартість послуги у фахівців зазвичай дорівнює 500-700 руб. Тому багато власників кроликів воліють все ж не витрачати час і гроші і стригти їм кігті самостійно.

У яких випадках необхідна процедура

Як підстригати кігті кролику - про це поговоримо трохи нижче. Спочатку давайте розберемося з тим, для чого взагалі потрібна така процедура. У дикій природі кігті допомагають кроликам правильно пересуватися. При переміщенні тварини вони чіпляються за грунт, забезпечуючи тим самим додаткову стійкість. Також з їх допомогою в природі кролики риють нори. При ходьбі та «земляних роботах» кігті у кроликів поступово сточуються.

Інша справа - ручні декоративні тварини. В домашніх умовах кігтики для кроликів в більшості випадків дуже швидко стають тягарем. Адже сточувати їх звірку в квартирі просто не про що. Тому після видалення гострої їх частини домашні кролики зазвичай відчувають себе набагато комфортніше. Відповідь на питання про те, чи підстригають кігті кроликам, можна дати виключно позитивну.

Основними причинами необхідності проведення цієї процедури у таких звірів при вмісті в квартирі зазвичай стають:

Неможливість точного розподілу маси при пересуванні. Основний упор у кроликів з нестрижеными кігтями припадає на п'яту. В результаті ця частина лап тварини починає страждати від ранок і мозолів. До того ж із-за цього у кроликів часто деформуються пальці.

Ймовірність того, що тварина зачепиться кігтем за який-небудь предмет і травмується. Лапки у кроликів дуже ніжні. І при сильному ривку навіть кістки можуть зламатися.

Можливість нанесення кроликом ран собі або господареві. Захищаючись, кролики активно діють задніми лапами. У страху вони можуть завдавати своїм родичам або навіть людям сильні рани.

Іноді кролики при вмісті в умовах квартири навіть починають самі гризти собі пазурі. Це слугує вірною ознакою того, що тварині вони просто заважають. З якою періодичністю стригти

Виробляють процедуру видалення кігтів у кроликів зазвичай раз на місяць. Проте терміни стрижки індивідуальні. У деяких порід кроликів кігті ростуть швидше, в інших - повільніше. Тому проводити їх стрижку у звірків покладається по мірі необхідності. Які інструменти потрібні

Як підстригати кігті кролику - це ми обов'язково з'ясуємо далі. Але перш ніж приступати до такої процедури, зрозуміло, потрібно приготувати спеціальний інструмент.

Кроликів в квартирах любителі домашніх тварин містять не так часто, як тих же собак і кішок. А тому інструментів, призначених для стрижки кігтів саме цих тварин, у продажу, на жаль, не існує. Використовувати для виконання цієї процедури господарям зазвичай доводиться прості собачі кусачки. Придбати таке пристосування можна практично в будь-якому зоомагазині.

Не застосовують цей інструмент для стрижки кігтів тільки маленьких кроленят. Таким звірятам процедуру зазвичай проводять з використанням манікюрних ножничек. Ніякої шкоди маленьким кроликам застосування такого інструменту не завдає. Кігті у таких звірів ще дуже ніжні і м'які. А тому видаляються ножичками легко.

Зовсім по-іншому справа йде з дорослими кроликами. Кігті у таких тварин дуже міцні і жорсткі. З допомогою звичайних ножиць видалити їх буде просто неможливо. При застосуванні такого інструменту до дорослого кролика можна йому сильно нашкодити. При стрижці звичайними ножицями кігті тварини починають кришитися і відламуватися. Як підстригти кігті кролику в домашніх умовах: необхідні медикаменти

Крім кусачок, для стрижки кігтиків кролика знадобляться: зеленка; йод; перекис водню.

Такі препарати стануть в нагоді у випадку травмування тварини. Також перед стрижкою обов'язково потрібно приготувати і дезінфікуючий розчин для кусачок. Це може бути, наприклад, звичайний медичний спирт.

З чого почати: корисна порада

Для того щоб видалити у кролика кігті, його в першу чергу потрібно покласти на стіл на спину. Діяти при виконанні такої процедури слід максимально обережно. Кістяк у кроликів набагато більш крихкий, ніж у кішок або собак. Тому сильно притискати тіло тварини або його кінцівки до столу не варто. Якщо кролик не бажає лежати на спині, його слід посадити на рівній поверхні в будь-якому зручному для нього положенні. Головне, щоб тіло тварини залишалося прямим.

Якщо кролик взагалі відмовляється стригти кігті, його краще загорнути в щільну тканину, наприклад у шматок, відрізаний від старого ковдри, і в подальшому по черзі діставати назовні лапки.

Як підстригати кігті кролику: технологія

Власне, сама ця процедура виглядає наступним чином: кусачки дезінфікують і підносять до тварині паралельно його лапі; захоплюють кусачками відмерлі частинки нігтьової пластини; відкушують інструментом частина кігтя.

Як і у собак, кроликів всередині пазурів є жива м'яка тканина, що називається пульпою. Про це любителям домашніх тварин, тим, хто замислюється про те, як правильно підстригти кігті кролику, слід знати обов'язково.

Виконуючи стрижку, дуже важливо не пошкодити пульпу. Перед тим як відкушувати кіготь, його бажано подивитися на світ. Розташування пульпи буде, швидше за все, добре помітно. Якщо цієї частини світла не видно, обрізати у кролика варто тільки самі кінчики кігтів. Пошкоджувати пульпу при стрижці можна ні в якому разі. Інакше тварина втратить дуже багато крові.

Що робити при травмуванні пульпи: рекомендації фахівців

Потрібно підстригати кігті кролику і як правильно робити таку операцію - ми з'ясували. Розміри такі декоративні звірята мають невеликі. І кігтики у них, відповідно, також у більшості випадків дуже маленькі. Тому травмувати пульпу у таких тварин при відсутності досвіду при стрижці, на жаль, досить легко.

Якщо таке станеться, власнику кролика слід: негайно припинити стрижку; надати тварині першу допомогу.

При пошкодженні пульпи палець кролика разом з рештою частиною кігтя ретельно обробляють зеленкою, йодом або перекисом водню. Далі, беруть в руку чисту ганчірку і затискають лапку тварини з метою припинення кровотечі. Якщо такий захід не допоможе протягом 15 хвилин, лапу кролика туго перев'язують бинтом і відвозять тварина у ветеринарну клініку.

Що можна використовувати, крім кусачок

Можна підстригати кігті кроликам - це ми з'ясували. Процедура ця для домашніх вихованців є необхідною. У більшості випадків для виконання такої операції власники тварин використовують саме кусачки. Але при бажанні кігті кролику можна і не підстригати, а підпилювати. Для цієї мети в зоомагазині також потрібно буде придбати спеціальний інструмент. Однак найчастіше власники таких тварин кігті своїм улюбленцям все ж видаляють кусачками.

При підпилюванні пульпу пошкодити дещо складніше. Але інструменти, призначені для цієї мети, в більшості випадків видають при роботі дуже гучний шум. Це може сильно налякати кролика, і процедура видалення кігтів стане неможливою. З якого віку варто починати стригти

Отже, ми з'ясували, як підстригати кігті кролику. Але в якому віці варто провести цю процедуру для домашнього вихованця вперше?

Підстригти купленого кролику кігтики потрібно відразу ж після того, як він буде принесений в будинок і трохи обвыкнется. Виконувати таку процедуру, в принципі, допускається ледь не з самого народження звірків. Заводчики зазвичай роблять стрижку відразу після того, як малюки починають виходити з гнізда і самостійно харчуватися. Кігтики у кроленят досить м'які, але поранити себе або побратимів вони ними все ж можуть. Автор: Лазько Наталія 26 Липня, 2018Категория: Дом и семья