УЗД на 30 тижні вагітності: визначення статі, норма й розміри, основні показники, розшифровка


Опубликованно 04.11.2018 01:16

УЗД на 30 тижні вагітності: визначення статі, норма й розміри, основні показники, розшифровка

Ні для кого не секрет, що на сьогоднішній день вагітність жінки не є чимось невідомим і незрозумілим. Як мінімум тричі за весь період виношування дитини жінка може побачити свого малюка на екрані монітора і дізнатися, як протікає її вагітність. Все це відбувається під час відвідування кабінету УЗД. Однак ця процедура має свої відмінності в залежності від термінів вагітності. Давайте розглянемо особливості УЗД на 30 тижні вагітності. Цілі проведення УЗД

Третій триместр вагітності бере свій початок з 28-30 тижня. В цей час проводиться останнім скринінгове дослідження. УЗД на 30 тижні вагітності є більш широким, ніж до цього. Основне його призначення полягає в наступному: виявлення вад розвитку, властивих для останніх термінів гестації; визначення показників для проведення операції кесаревого розтину; виявлення патологічних процесів, які носять загрозливий характер для вагітності (ИЦН, кисневе голодування плоду, наявність інфекції).

Якщо якийсь із показників має місце у вагітної жінки, то ситуацію ще можна виправити, незважаючи на пізній термін. Крім УЗД плоду на 30 тижні вагітності можуть також проводити КТГ і допплерометрию судин. Вони допомагають глибше оцінити стан дитини. Живіт вагітної

Крім УЗД на 30 тижні вагітності, вагітна жінка повинна здійснювати регулярні походи в жіночу консультацію, де вона стоїть на обліку. Зовнішній огляд лікаря-гінеколога також дає інформацію про нормальному або порушеному час перебігу вагітності. Наприклад, лікар може візуально відзначити передчасне опущення живота, що може свідчити про швидкий початок родової діяльності.

Крім цього, слід врахувати, що зараз ваш живіт росте разом з малюком і його м'язи досить розтягнуті і ослаблені, тому потрібно бути дуже акуратною при русі. Не рекомендується робити різких рухів, а при вставанні з ліжка спочатку повертатися на бік.

Також на цьому терміні рекомендується стежити за шкірою живота. Її надмірне розтягнення тягне за собою появу розтяжок. Для попередження їх появи можна використовувати спеціальні креми і гелі для вагітних. Також для цього добре підійдуть оливкова, мигдальне або цитрусове масла, особливо в поєднанні з легким масажем. Стан матки

На зовнішньому огляді у гінеколога також вимірюється висота стояння дна матки. Тепер вона розташовується на 10 см вище вашого пупка. Ви і самі можете відчути, де вона закінчується, коли ваш малюк натягує її ніжками зсередини. В загальному її розмір збільшується до 30 див.

На цьому терміні ви також можете відзначити у себе деякі скорочення матки. Це так звані "тренувальні" перейми або потуги Брегстонна-Хіггса. Вони не мають певних проміжків і не такі болючі, як справжні. До того ж вони зазвичай зачіпають тільки область матки, в той час як справжні сутички супроводжуються болем у попереку та лобковий симфіз.

УЗД на 30 тижні вагітності може також мати на увазі внутрівагінальное дослідження. Це необхідно для перевірки стану шийки матки. Якщо узист виявить передчасне її вкорочення або відкриття внутрішнього зіву, то це буде означати загрозу передчасних пологів. У такому разі показана госпіталізація для уповільнення цих процесів. Плід на 30-му тижні

УЗД плоду на 30 тижні вагітності показує, в якому стані перебуває ваш малюк. Плід уже повністю сформований, його серцево-судинна та сечовидільна системи вже працюють самостійно. Всі рухи дитини вже скоординовані і говорять про те, що кістково-м'язова система також сформована. Реакція малюка на світло і звук показує, що органи чуття функціонують. В загальному можна сказати, що на цьому терміні дитина вже повністю виглядає як маленький чоловічок, має ті ж органи і системи, а також потреби.

На останньому триместрі дитина набирає вагу і стрімко зростає. Він уже багато чого може показати своїй мамі, наприклад, як він може реагувати на світло і звук, затихаючи або, навпаки, рухаючись активніше. Також мама може іноді помічати слабкі ритмічні поштовхи. Це означає, що дитинка гикає. Це відбувається, тому що дитина вже може заковтувати великий об'єм навколоплідних вод.

Плід також здійснює дихальні рухи. Їх інтенсивність сягає 40 разів у хвилину. Це розвиває його дихальну мускулатуру і сприяє підготовці до самостійного дихання після народження. Він також продовжує накопичувати підшкірно-жирову клітковину, а його тіло досі зморшкувате і на ньому є лануго. Розміри плоду

Перше, що завжди дивляться на УЗД в 30 тижнів вагітності - розміри, норми яких можуть коливатися в силу різних причин. Зазвичай береться середнє значення. Однак якщо розміри вашого плоду не збігаються з ними, не варто сильно засмучуватися, адже розвиток кожної людини індивідуально.

Отже, на 30 тижні вагітності розмір плода становить приблизно 36-40 див. Копчикотеменной розмір (КТР) становить близько 27 див.

Ще один показник, який вираховується на УЗД в 30 тижнів вагітності - вага плоду. До цього моменту він має становити приблизно 1300-1400 гр. Це є важливим діагностичним показником розвиненості дитини. Показники обстеження

Показники УЗД на 30 тижні вагітності - це головне, на що дивиться фахівець під час проведення обстеження. Всі вони, як правило, в сукупності мають важливе діагностичне значення. Найчастіше на цьому терміні визначається спосіб розродження. Це можуть бути природні пологи і операція кесаревого розтину.

Отже, основними показниками, що досліджуються на цьому терміні, є: дані фетометрії плода (ріст, вага); відповідність даних фетометрії термінах гестації і нормативними показниками; стан внутрішніх органів плоду (наявність або відсутність вад розвитку); ступінь зрілості плаценти і легень дитини; передлежання плода та плаценти; кількість і стан амніотичної рідини (навколоплідних вод); розташування пуповини (наявність обвиття); стан шийки матки (її зрілість, наявність укорочення або розкриття). Розшифровка даних УЗД

Дуже часто, отримавши результат ультразвукового обстеження, ми хочемо самі його прочитати і зрозуміти, чи все в порядку. Особливо часто це бажання виникає, якщо лікар-узист не спромігся роз'яснити вам все, що вас цікавить.

Розшифровка УЗД при вагітності до 30 тижнів складається з пояснення таких абревіатур: БПР - біпаріетальний розмір - вимірюється він між скроневими кістками, в нормі становить 78 мм; ЛЗР - лобно-потиличний розмір - в нормі 97 мм; ОГ - окружність голівки - в нормі 285 мм; ОЖ - окружність живота - в нормі 264 мм; ДБК - довжина стегнової кістки - у нормі 56 мм; Довжина кісток гомілки - в нормі 53 мм; ДПК - довжина плечової кістки - в нормі 53 мм; Довжина кісток передпліччя - у нормі 46 мм; ДГК - діаметр грудної клітки - в нормі 79 мм.

Також при отриманні протоколу УЗД, в бланку повинні бути вказані: товщина плаценти - 23,9-39,5 мм; ступінь зрілості плаценти - 1 (перша); індекс амніотичної рідини - 82-258. Обстеження та аналізи

У третьому триместрі проводиться скринінг. Крім УЗД дитини на 30 тижні вагітності, він включає в себе і інші дослідження. Серед них: повторний аналіз крові на ВІЛ; аналіз сечі; мазок на флору; заміри тиску і розміру живота.

Деякі аналізи вагітна жінка здає перед кожним відвідуванням жіночій консультації, а саме аналіз сечі і виміри ваги і тиску. До речі, на цьому терміні жінка повинна відвідувати лікаря-гінеколога кожні 2 тижні. Це необхідно тому, що вагітність - процес непередбачуваний, а на такому пізньому терміні його необхідно контролювати ще ретельніше.

Як ми вже згадували, лікар може призначити додаткові дослідження. Це може бути КТГ або доплерометрія.

КТГ - кардіотокографія. З її допомогою досліджується діяльність серцево-судинної системи дитини. Визначається частота серцевих скорочень, їх ритмічність, а також рухова активність малюка і частота скорочення матки.

Доплерометрія - складова частина ультразвукового дослідження. Ця процедура допомагає визначити швидкість кровотоку в системі "мати-плацента-плід". Визначення статі

Що дивляться на УЗД в 30 тижнів вагітності, ми з'ясували: це стан здоров'я дитини і перебіг вагітності. Однак, крім цього, самий питання, що цікавить батьків - про те, кого ж вони очікують. Тобто на УЗД, найімовірніше, можна розглянути стать майбутньої дитини.

Слід також зазначити, що спеціально для того, щоб дізнатися стать дитини, ультразвукове обстеження вам ніхто проводити не буде. Зайве опромінення ні вам, ні дитині не потрібно. До того ж лікарі вважають визначення ознаки статі супутнім, адже головне - це щоб дитина нормально розвивався.

Бувають такі випадки, коли малюк не дає подивитися свою стать до самих пологів, і тоді цей момент стає сюрпризом для батьків. Нерідкі також випадки помилок у визначенні статі. Це відбувається тому що статеві органи малюків в утробі матері схожі (опущення яєчок у хлопчиків повністю відбувається тільки після народження). Серцебиття

Ритм биття серця прослуховується вже на 5-7 тижні вагітності. Перевіряється цей показник на УЗД і під час огляду в жіночій консультації за допомогою стетоскопа.

Існує думка, що стать дитини можна визначити за серцебиття. Однак самі лікарі не вважають це метод надійним. Адже ритм серця може залежати не тільки від підлоги, але і від багатьох інших факторів. Наприклад: передлежання плоду; гіпоксія плоду; час проведення обстеження (дитина спить або не спить); наявність генетичних патологій.

Однак відмінності в ритмі серцебиття все ж мають місце. Проведене УЗД хлопчиків на 30 тижні вагітності покаже більш спокійний і рівномірний ритм, звук ударів серця голосніше. Частота серцевих скорочень у хлопчиків досягає 130 ударів у хвилину.

Дівчинка на УЗД в 30 тижнів вагітності покаже дещо інший результат. Ритм спостерігається непостійний, хаотичний, звук ударів більш приглушений. Частота серцевих скорочень вище - 165 ударів в хвилину. Хлопчик або дівчинка

У плода жіночої статі з 8 тижнів статеві органи не видозмінюються. У них в цей час формується клітор і малі статеві губи. У хлопчиків же, навпаки, з 11-го тижня розвитку спостерігаються зміни в будові статевих органів. Горбок у них перетворюється в пеніс, а також формується мошонка. Ймовірність помилки під час визначення статі дуже велика, оскільки яєчка хлопчиків все ще знаходяться в черевній порожнині. Їх опущення відбудеться на 7 місяці вагітності, а остаточно і зовсім після народження.

Зовні відрізнити хлопчика від дівчинки можна, починаючи з 16 тижня, а краще з 18. Досвідчений узист для цього вимірює кут, який утворює горбок. Якщо він більше ніж 30про, то це буде означати, що в утробі хлопчик.

Проте лікарі рекомендують задаватися питанням про статевої приналежності дитини не раніше 20-24 тижнів вагітності. На цьому терміні зменшується ймовірність помилки, але не виключається повністю. Нові технології

Медицина не стоїть на місці, і для визначення статі та інших патологій зараз використовують тривимірне ультразвукове дослідження. Таке УЗД зазвичай роблять тільки за показаннями, оскільки не всі клініки можуть надати таку послугу, до того ж вона досить дорога. З його допомогою можна краще розглянути дефекти лицьової частини черепа, кінцівок і інші патології.

Не дивно, що і визначення статі під час такого обстеження буде стовідсотковим. А все тому, що плід проглядається в різних площинах і ймовірність сплутати статевий орган хлопчика, наприклад, з фрагментом пуповини або ручкою дитини, яку він затис між ніжок, знижується.

Зазвичай після проведення процедури батьки можуть отримати відеозапис ультразвукового дослідження або більш чітку і велику фотографію, ніж після звичайного УЗД. Автор: Мороз Анастасія 19 Липня, 2018Категория: Дом и семья