Походження прізвища Хохлов: історія, версії, значення


Опубликованно 04.11.2018 01:12

Походження прізвища Хохлов: історія, версії, значення

Походження, таємниця і історія кожного прізвища індивідуальні, цікаві та неповторні. Спадкові родові найменування утворювалися від імен, прізвиськ, назв професій, місць проживання, звичаїв, зовнішнього вигляду, характеру прабатьків.

У молодих людей зараз зріс інтерес до питання виникнення і утворення їх прізвищ. Вони хочуть знати свою сімейну історію і спосіб життя, культуру і звичаї своїх предків. Інформація про родовому імені допомагає розкрити таємниці прабатьків. У статті піде мова про походження прізвища Хохлов, її історії та національності. Походження родового імені

Походження прізвища Хохлов пов'язано з особистим прізвиськом. У слов'ян тривалий час існувала традиція двуименности. При хрещенні дитині давали хрестильне або церковне ім'я, але таких іменувань було дуже мало, тому вони часто повторювалися, і, щоб ідентифікувати людину, йому давали друге ім'я або прізвисько, часто користувалися по батькові. В якості джерел прізвиськ використовувалися назви професій, особливості зовнішності або характеру людини, найменування місцевості, де людина народилася або звідки він був вихідцем.

Походження прізвища Хохлов пов'язано з прізвиськом " Хохол. Це російське наречення українців, яке, найімовірніше, походить від назви запорозьких козаків. У стародавні часи вони голили голову, залишаючи тільки чуб або чубчик. Згодом так стали називати всіх жителів території сучасної України, незалежно від того, яку зачіску носили люди. Прізвисько перейшло і на інші народності. Наприклад, у 19 столітті в Сибіру хохлами називали не тільки українців, але й росіян, які переселилися з південних районів Російської держави.

Існує гіпотеза, що походження прізвища Хохлов пов'язане з дієсловом «хохлиться», що означає «сидіти надувшись», «хмуритися», «сидіти згорбившись». У цьому випадку хохлом могли називати похмурого і образливого людини.

У вологодском говірці слово «хохол» означало «коханець, дружок, полюбовник». Ймовірно, походження прізвища могло бути пов'язане з цим загальним прізвиськом. Можливо, походження прізвища Хохол пов'язано з діалектних словом «хохляч», так у старовину називали нестриженого, довговолосого людини.

Таким чином, прізвисько могло вказувати не тільки на національність родоначальника, але і на особливості його зовнішності чи характеру. Тюркська версія

Деякі вчені-етнографи вважають, що слово «хохол» прийшло в російську мову з тюркського. Наприклад, від монгольського «хал-гол» або «хух-улу», або «хох-олу» що означає «синьо-жовтий». Саме цей колір був властивий символіці Галицько-Волинського князівства.

Існує припущення, що прізвисько Хохол виникло з татарського «хол», що означає «сонце», «хо» - «син», тобто буквально «хохол» означає «син сонця». Поширеність прізвища Хохлов: національність

Прізвище на 50% має російське походження, в 5% українське, у 10% - білоруська, 30% татарська, башкирська, мордовське, бурятське.

Ця прізвище утворена від імені, прізвиська або місця проживання родоначальника. Прізвище є малораспространенной на території Росії. У старовинних документах згадуються володарі цього родового спадкового імені як знатні люди з новгородського боярства 16 століття.

Походження прізвищ українців

Прийнято вважати, що прізвища на –ов та –ін – споконвічно російські, але насправді вони можуть належати різним народам. Серед українців теж багато людей, чиї фамільні імена мають такі закінчення. Це пов'язано із загальною історією і численними тісними зв'язками між народами.

Українці обзавелися спадковими родовими іменами раніше, ніж росіяни. Позначилося розташування території і вплив західних сусідів, наприклад, Польщі. Фамільні імена на території України почали з'являтися в 14-16 століттях. Остаточно процес формування прізвищ завершився в 19 столітті. Найбільш поширеними закінченнями українських родових імен є -енко, - юк, –ук. Але є споконвічно українські прізвища, які закінчуються на –ів, -ів, –їв: Шинкарьов, Паньков, Хрущов, Брежнєв, Костомаров.

Замість висновку

Походження прізвища Хохлов може бути пов'язано з прізвиськом «хохол», яке було загальним ім'ям запорізьких козаків. Так, людина, що отримав це прізвисько, міг бути козаком або вихідцем з цих територій. Він спочатку отримав прізвисько, яке згодом закріпилася за його нащадками і оформилося у вигляді спадкового іменування. Точний час виникнення прізвища Хохлов невідомо, так як процес її становлення був тривалим і тривав не одне століття. Автор: Тетяна Курносенко 6 Липня, 2018Категория: Новости