Чи потрібно знімати липкий шар з бази: корисні поради


Опубликованно 03.11.2018 04:14

Чи потрібно знімати липкий шар з бази: корисні поради

Сьогодні багато дівчат, для яких важлива краса рук, прагнуть освоїти ази мистецтва манікюру самостійно. Їм складніше, ніж професійним майстрам, адже шукати відповіді на багато питань доводиться самостійно. Та й тим, хто отримав диплом неіл-майстра, іноді нелегко освоїти роботу з яким-то матеріалом.

В даний час випускається величезна кількість продуктів. А технології у різних виробників можуть різнитися. Тому і виникають ситуації, коли звична напрацьована техніка приносить зовсім не ті результати, на які хотілося б розраховувати.

Наша стаття присвячена одному з тих питань, які викликають чимало суперечок у спільнотах майстрів краси. Потрібно з бази знімати липкий шар? Більшість професіоналів відповідають на це питання негативно, але якщо б все було так вже однозначно, суперечок не виникало зовсім. Що таке липкий шар

Багато гелеві матеріали, до яких відносяться бази, лаки, гелі для нарощування і зміцнення, фарби для малювання і топи, полимеризуясь в ультрафіолетовому промінні або LED, утворюють липкий шар. Чому так відбувається? Під час просушування речовина переходить із одного агрегатного стану в інше, утворюється кристалічна решітка. Процес супроводжується виділенням дисперсійної рідини, якою і є та сама липкість, яку можна помітити на поверхні. У деяких випадках відбувається ще і виділення тепла – саме з-за цього про матеріали говорять, що вони печуть в лампі. Утворюється чи липкий шар на базі

Багатьом відомо, що бувають топи без липкого шару. Але відшукати базу з такою особливістю у продажу навряд чи вдасться.

Чому так? Тому що в деяких випадках липкість топа заважає майстру. Матеріал, не утворює дисперсії, застосовується для складних дизайнів. Наприклад, їм фарбують стрази і бульонки. Видалити липкість з неоднорідної поверхні вкрай проблематично.

База зверху покривається лаком, гелем або топом в обов'язковому порядку. Майстру не доводиться протирати матеріал, що лежить в тонких щілинах між стразами і опалами. Навіть якщо липкість не потрібна, з бази її досить просто зняти. Тому практично всі бази, представлені на ринку, цієї липкості не позбавлені. Купуючи новий для себе матеріал, будьте впевнені: після просушування виявите клейкість.

Потрібно з бази знімати липкий шар

Але дисперсійний шар – це не тільки побічний ефект, інакше виробники давно придумали б, як від нього позбутися. Липкий шар служить ще й для зчеплення шарів між собою. Покриття тримається краще, коли нанесено на дисперсійну підкладку. Так треба з бази знімати липкий шар? Виходить, що він є невід'ємною частиною правильної технології.

Але відповіді на питання про те, чи треба з бази знімати липкий шар, ми поки не отримали. Висновки робити рано. Але запам'ятаємо, що якщо немає «обтяжуючих обставин», можна просто не звертати на нього уваги. Завдавши базу та висушивши її, просто переходьте до наступного етапу. Бувають винятки

Досвідчені майстри запевняють, що виключення дійсно є. Трапляється, що липкий шар з бази треба знімати. Давайте запам'ятаємо, що зазвичай це не потрібно, але іноді без цього просто не обійтися. Розглянемо деякі ситуації, коли від дисперсійного шару краще позбутися.

Перед опилом

Густі бази використовуються не тільки для того, щоб забезпечити зчеплення між нігтьовим ложем і декоративним покриттям. За допомогою цього матеріалу можна вирівняти нігтьову пластину і навіть добудувати відсутні куточки.

Звичайно, щоб отримати ідеальні відблиски, потрібен досвід, вправність і теоретичні знання. У молодої майстрині результат може бути зворотним: база не вирівняє поверхню, а навпаки – искривит її. Матеріал, викладений неправильно, при запіканні в лампі може сформувати напливи і горби. Що ж робити в такому випадку? Невже доведеться провести повний демонтаж і все почати спочатку?

На щастя, стан зазвичай можна виправити за допомогою пилки. Горбки і потовщення достатньо просто добре відполірувати, знімаючи зайвий обсяг. Але перед тим як взяти в руки пилку, треба знімати липкий шар з бази. В іншому випадку ви отримаєте бруд, зробити роботу швидко не вийде. Обробка пилою поверхні з липкістю – це даремна праця. Протріть нігтик, позбавляючись від дисперсійного шару. Лак база різних марок

Деякі вважають, що використовувати продукти різних брендів взагалі категорично не можна. Але якщо раніше така ідея була досить поширеною, сьогодні більшість майстрів запевняють, що дане твердження сильно перебільшено.

І все ж частка правди в ньому є. Трапляється так, що при використанні продуктів від різних фірм лак просто скочується з бази. Не встигнувши дофарбувати ніготь, ви можете помітити голий торець або пробіл біля кутикули. Не будемо сперечатися з тим, що деякі продукти просто категорично несумісні. Але в більшості випадків достатньо просто протерти нігті клинсером.

Отже, важливий момент, який теж варто запам'ятати: після бази треба знімати липкий шар, якщо лак і база різних марок погано працюють в парі. Як правило, ця хитрість добре допомагає. Але буває і так, що простого протирання недостатньо. Тоді з добре просушеної базі варто пройтися ще і м'яким бафом. Однозначних рекомендацій бути не може. Експериментуйте, щоб визначити, який спосіб підходить саме для ваших матеріалів. Рідкий лак з невисокою пігментацією

На жаль, від невдалих покупок не застрахований ніхто. Але якщо куплений лак розтікається, утворює лисини і не дає нормальної щільності навіть після 2-3 нанесень, не поспішайте з ним прощатися. Спробуйте просто знімати липкий шар після бази. Нерідко це є єдиним виходом. Цілком можливо, що сподобався лак ще попрацює.

Особливо справедливо це твердження, якщо мова йде про бюджетні матеріалах китайського виробництва. База-камуфляж

У лінійках багатьох брендів можна відшукати не тільки прозорі бази, але і пігментовані. Працювати з камуфлирующими покриттями дуже зручно, особливо, якщо ви плануєте зробити френч манікюр в нюдовых відтінках. Досить нанести базу, а потім просто покрити її топом. Малюнок на базі камуфлирующей

Але якщо дизайн передбачає ще й малюнки акварельного або акриловою фарбою, або створення начерку простим олівцем, базу доведеться не тільки протерти від липкого шару, але ще і обробити бафом. В іншому випадку фарба просто скотиться, а лінер або олівець не залишить і сліду.

Зміцнення нігтів базою без покриття лаком

Розглянемо ще один приватний випадок. Багато дівчат, які не люблять або просто не хочуть робити кольорове покриття, але бажають мати доглянуті нігті, вдаються до зміцнення.

Чи потрібно після бази знімати липкий шар у цьому випадку? Ні, винятком ця техніка не є. Просто перекрийте висушену базу топом. База перед нарощуванням

Багато густі бази підходять для обробки перед нарощуванням нігтів гелем. Якщо ви використовуєте матеріал, який потребує базовому шарі, сміливо наносити його безпосередньо на клейкість. В даному випадку міцність тільки виграє, адже липкий шар буде працювати як двосторонній скотч. Чим знімати липкий шар з бази

Ми розглянули деякі окремі випадки, коли видаляти дисперсійний шар, а також поговорили про те, коли цього робити не слід. Якщо ви зіткнулися з ситуацією, в якій від липкості краще позбутися, напевно запитаєте, чим це краще зробити.

Ідеальний варіант – спеціальна рідина. Вона не так вже й дорого коштує, щоб економія на ній була доцільною, та й витрата у неї невеликий. Пачки безворсовий серветок теж вистачить на довгий час. Це кращі матеріали для зняття липкості.

Але буває так, що потрібний засіб закінчилося в самий невідповідний момент. Замінити клинсер можна спиртової аптечної настоянкою, одеколоном і навіть звичайною горілкою. Але в цьому випадку можуть з'явитися деякі побічні ефекти, наприклад, помутніння бази, придбання жовтуватого або сірого відтінку.

Можна протерти нігті і рідиною для зняття лаку, але робити це потрібно дуже швидко, щоб не почалася реакція. Забаритеся – і база може відшаруватися. Чого робити не варто

Головне, чого варто уникати, – це експерименти на власних руках. Хочете подивитися, як будуть працювати матеріали від різних брендів – потренуйтеся на типсах. Обов'язково зробіть позначку на типсе, якщо вважали, що липкість з бази краще видалити!

Не використовуйте для видалення липкості побутову хімію та ліки. З будь-якими замінниками профсредств взагалі варто виявляти особливу обережність.

Ніколи не використовуйте для видалення липкості ватяні диски, спонжи, серветки, папір і звичайні грудочки вати. Будь-який матеріал, який залишає ворс, згубний для манікюру. Безворсові серветки в крайньому випадку можна замінити паперовими хусточками. Але працювати з ними значно складніше.

Отже, ми знайшли відповіді на питання про те, потрібно чи з бази знімати липкий шар, коли варто це робити, а коли ні, а також розглянули, які матеріали для цього слід використовувати. Автор: Наташа Рысева 2 Листопада, 2018Категория: Красота