Гени неандертальців допомагають організму Homo sapiens чинити опір ВІЛ і гепатиту С


Опубликованно 11.10.2018 09:48

Гени неандертальців допомагають організму Homo sapiens чинити опір ВІЛ і гепатиту С

Гени неандертальців допомагають організму Homo sapiens чинити опір ВІЛ, гепатиту С та іншим вірусам. До такого висновку прийшли фахівці Стенфордського університету.

Як повідомляє журнал Cell, у рамках дослідження вчені каталогізували 4500 генів сучасної людини, участвующх в імунній боротьбі з вірусами. У їх числі опинилася 152 неандертальських гена, причому всі вони беруть участь в імунній відповіді на атаку вірусів грипу А, гепатиту С та ВІЛ. Оскільки вони відносяться до ретровірусів, то зберігають свою спадкову інформацію не в ДНК, а в РНК.

Цікавим фактом є те, що дані 152 гена присутні тільки у людей європеоїдної раси. Це може свідчити або про те, що неандертальці неодноразово схрещувалися з Homo sapiens в різних точках Європи, або про те, що на інших територіях зустрічалися інші віруси, у зв'язку з чим виявлена вченими еволюційна захист просто була не потрібна.

Не виключено також, що це може бути пов'язано з тим, що на сьогоднішній день генетики мають більш обширною інформацією про генах європеоїдної раси, ніж в інших рас.Категория: Здоровье