Харчові добавки з вітаміном D марні для кісток, – результати дослідження


Опубликованно 11.10.2018 09:36

Харчові добавки з вітаміном D марні для кісток, – результати дослідження

Харчові добавки з вітаміном D марні для кісток. До такого висновку, як повідомляє Lancet Diabetes & Endocrinology, прийшли британські вчені.

Вчені проаналізували 81 дослідження, які були залучені 53 537 осіб. Тривалість досліджень становила від чотирьох тижнів до п'яти років. У переважна більшість досліджень були залучені жінки старше 65 років.

Аналіз отриманих даних показав, що добавки з вітаміном D не впливали на кількість переломів і падінь. Крім цього, ніякої суттєвої ролі не грала і дозування вітаміну D. З'ясувалося, вищевідзначені добавки не збільшують щільність кісткової тканини.

Між тим доводи британських вчених поділяють далеко не всі фахівці. Так, доктор Етель Сирис (Ethel Siris) з Колумбійського університету вважає, що отримані результати можуть бути вірними лише з урахуванням середньостатистичної людини. Між тим основною причиною того, що літні жінки можуть втрачати кісткову масу і страждати від переломів кісток – це втрата естрогену під час менопаузи.

На думку Сирис, фактор ризику в даному випадку збільшується з-за низького рівня кальцію та вітаміну D в організмі.Категория: Здоровье