Прокунин: «Роботу вибудовуємо так, щоб витримати весь сезон на одному високому рівні»


Опубликованно 11.10.2018 06:08

Прокунин: «Роботу вибудовуємо так, щоб витримати весь сезон на одному високому рівні»

Андрій Прокунин/ XSPORT

До початку нового біатлонного сезону залишилося менше двох місяців. Біатлоністи поступово відставляють убік приїлися за літо лижоролерів і починають працювати на снігу. Цей етап, який на професійному сленгу називається вкаткой, дуже важливий у підготовці спортсменів до сезону. Правильно і грамотно проведена вкатка – запорука успіху взимку.

Жіноча збірна України, після закінчення першості країни, вирушила на високогірне збір в австрійський Обертиллиах. Тренування в Австрії стануть заключним етапом річної підготовки української команди, після чого дівчата почнуть роботу на лижах.

Про підсумки чемпіонату України, проблеми зі здоров'ям у деяких спортсменок, плани команди на заключний етап підготовки до сезону, а також можливі пропуски окремих етапів Кубка світу XSPORTрозповів старший тренер українських біатлоністок Андрій Прокунин:

Про результати чемпіонату України:

Я задоволений результатами дівчат показаними на чемпіонаті України. Можливо, за винятком Віти Семеренко, яка в спринті посіла 4-е місце. Але це розчарування пов'язане виключно з її стрільбою на стійці, де вона допустила два промахи. Для такого майстра це багато.

Про хворобах спортсменок:

Частина дівчат пропустила змагання з хвороби. У Люби Кипяченковой і Марії Кручовой піднялася температура, за рекомендацією доктора вони були звільнені від спринтерської гонки. Олена Підгрушна захворіла ще на зборі в Раубичах і повернулася в Україну з температурою, відповідно ми її звільнили від стартів. Яна Бондар отримала травму ноги, розтягнув сухожилля на одному з тренувань. Але вона відновлюється, працює за індивідуальним планом, готується до наступних зборів.

Про результати екс-росіянок:

Дівчатам потрібно дати час. Вони відчувають до себе увагу, в якійсь мірі навіть завищені очікування. Вони хороші спортсменки, які тільки роблять свої перші кроки в біатлоні. Бех катерина показала хороший результат у спринті, з одним колом зайняла 8-е місце. Потенціал їх видно, будемо працювати.

Про збільшення рамок юніорського віку:

Для нас це реально віддушина, тому що ми не повинні втрачати дівчат, які переходять з юніорок у жінки. Якщо оцінювати сьогоднішні стану тієї ж Ані Кривоніс і Лєри Дмитренко, можу сказати, що вони не зовсім готові стартувати на Кубках світу. А ось на Кубку IBU будуть цілком конкуретноздатні. Що стосується дівчаток молодші – Люби Кипяченковой і Христини Дмитренко, вони будуть виступати на юніорському Кубку IBU. Після збору в Ленцерхайде, вони будуть готуватися з юніорською командою, за заздалегідь погодженим з нами планом.

Про попередньому зборі в Раубичах:

Збір в Раубичах пройшов добре, за винятком моментів, пов'язаних з респіраторними захворюваннями. Бачимо, що погода змінюється, вже осінь, дівчата реагують більш гостро. Тим більше, стан у деяких спортсменок вже близьке до оптимального, відповідно підхопити хворобу легше. Ми з цього зробимо висновки і будемо коригувати подальші плани.

Про заключному етапі підготовки:

З 5 жовтня у нас розпочався збір в австрійському Обертиллиахе. 23 числа ми повертаємося назад, і вже з 1 листопада запланований збір в Шушене. На ньому ми хочемо відстріляти зброю, попрацювати з лижами. Роботи ще багато, але всі в строю: сервіс бригада, тренери, медзабезпечення. Заключний збір перед стартом Кубка світу ми проведемо в Швейцарії. Роботу вибудуємо таким чином, щоб бути готовими витримати весь сезон на одному високому рівні.

Про склад на перший етап Кубка світу:

Якщо називати склад на перший етап поіменно, то це ті дівчата, які закінчували минулий рік на Кубку світу. Всі вони заслужили цього місця. Звичайно, ми пам'ятаємо, що у нас мінус одне місце за квотою, ну і треба враховувати те, що перший етап Кубка IBU знаходиться на досить пристойній відстані від Поклюці. Тому у нас відбудеться поділ команди, щоб нам нікого не мучити, не створювати зайвого ажіотажу навколо першого етапу Кубка світу. Ми вирішили, що спочатку поїдуть дівчата, які виступали в минулому сезоні, а далі піде ротація.

Про можливі пропуски етапів в Америці і Канаді:

Ви самі розумієте, що зараз ми обмежені в розумінні того, як буде розвиватися ситуація. Плануємо одне, а що може вийти на виході невідомо, загадувати тут важко. Сто відсотків поїдуть ті, хто будуть індивідуально боротися за високі місця у загальному заліку Кубка світу. Якщо дівчата буде займати місця в другому-третьому десятку і ми на них будемо розраховувати на чемпіонаті світу, швидше за все, вони будуть звільнені від заокеанських стартів. Ми залишимося на середньогірських зборі, потім виступимо на чемпіонаті Європи, а потім на чемпіонаті світу.

Зазначимо, що чоловіча збірна України в даний момент проводить лижний збір на глетчере в австрійському Рамзау. Разом з чоловічої збірної України тренується і Анастасія Меркушина, яка передсезонну підготовку проводить окремо від жіночої команди.

Читайте також:Категория: Спорт