Як навчити собаку приносити тапочки? Все просто


Опубликованно 11.10.2018 03:34

Як навчити собаку приносити тапочки? Все просто

Приємно жити поруч з розумною собакою. Подвійно приємно, коли її навчаєш сам. На жаль, далеко не всі власники можуть навчити вихованця найпростішим командам, не кажучи вже про більш складних.

Насправді питання про те, як навчити собаку приносити тапочки, і про те, як навчити її, наприклад, команді "сидіти" - одного поля ягоди. По складності приблизно однаково. Не вірите? Читайте далі.

Все починається з апорту

Перш ніж вчити вихованця приносити тапочки, його спочатку навчають апортировке. Якщо собака мотивована на апорт, з тапочками буде куди легше.

Як ми вчимо собаку команді "апорт"? Для цього знадобиться гумовий м'ячик і знання команди "до мене".

Зараз хтось обуриться, читаючи статтю. Обіцяли розповісти про те, як привчити собаку приносити господареві тапочки, а самі про "до мене" і "апорт" кажуть. Не поспішайте обурюватися, все взаємопов'язане. І зараз буде зрозуміло - чому.

Значить так, йдемо з собакою в полі, на пустир, в ліс. Загалом куди завгодно, лише б була можливість відпустити її з повідця. Спускаємо улюбленця з повідця і починаємо грати з ним м'ячиком. В ідеалі м'ячик повинен бути на мотузці. Зараз такі продаються в зоомагазинах, спеціально для дресирування собак. Розіграли пса як слід, кидаємо м'ячик вперед. Собака за ним побігла, схопила, подзываем її командою "до мене". Тварина повертається до господаря, останній забирає м'яч, вимовляючи команду "дай". Якщо собаці вона поки невідома, то м'ячик міняють на ласощі. Зрозуміло, як діємо? Даємо команду "дай" і тут же пропонуємо ласощі. Собака випускає м'яч з рота в руку господареві.

Після того як з командою "дай" подружилися, переходимо до команди "апорт". Все те ж саме: кидаємо м'ячик, але вже з командою "апорт". Кидаємо і одночасно вимовляємо команду. Собака біжить за м'ячиком, повертається до господаря і віддає апортування по команді "дай". Лише тільки після того, як малюк навчиться віддавати м'ячик відразу, можна відпрацьовувати одну команду "апорт", без додавання команди "дай". А якщо не вийде?

Як привчити собаку приносити тапочки, якщо з апортом-то нічого не виходить? Все вийде, наберіться терпіння. У собаки відбувається зв'язок між грою в м'ячик і командою. Коли вона зрозуміє, що варто їй принести господареві м'яч і віддати, він одразу ж кине його знову, проблем не буде. Цей зв'язок називається виробленням умовного рефлексу на команду.

Повертаючись до капцям

Як навчити собаку приносити тапочки? Так майже так само, як і апорту вчили. Тільки замість м'яча виступає тапочка. Бажано взяти парочку старих і зовсім пошарпаних.

Собаці даємо обнюхати тапочки, граємо з нею, а потім, коли вона увійде у смак, кидаємо зі словами: "принеси тапочки". Таким чином, виробляємо умовний рефлекс на цю домашню взуття. Собака команду виконала, принесла тапочки. Господар дає їй ласощі.

Правда, цей спосіб чреватий наслідками. Пес може почати грати зі взуттям.

Як тоді бути? Ще як навчити собаку приносити тапочки? Другим варіантом. Тварині дається в рот тапочка, нижня щелепа собаки утримується, щоб вона не виплюнула взуття. І вимовляється слово "тапочки". Потім тапочка забирається, а пса заохочує ласощами.

Після того як собака звик тримати в зубах тапочки і не намагається їх виплюнути, її вчать приносити їх. У тварини виробився умовний рефлекс на слово "тапочки". Тому кажуть: "шукай тапочки" або "де тапочки?".

Собака знаходить потрібну річ, бере в зуби і несе господарю. А той пригощає вихованця ласощами. Потім посилає за другий тапки.

Резюмуємо

Основна мета статті - розповісти читачеві про те, як навчити собаку приносити тапочки. Короткі аспекти:

Навчання проводять двома способами.

При першому спираються на апортування, спочатку навчають апорту, а потім вже приступають до капцям.

Цей спосіб чреватий погрызенной взуттям.

При другому способі тварина вчать тримати тапочки в зубах, а потім шукати.

Не забуваємо підкріплювати собаку ласощами, після того як вона виконала команду господаря. Висновок

У статті ми розповіли не тільки про те, як навчити улюбленця приносити тапочки господареві. Також поговорили про навчання команді "апорт". Крім того, читач тепер знає про існування двох способів навчання того, щоб собака приносила тапочки. Як саме вчити - вибирайте самі.

Захопленість з приводу того, що чиясь собака приносить тапочки господареві, трохи спала? Тепер зрозуміло, що навчити її цьому зовсім не складно. При бажанні кожен може навчити свого вихованця подібного трюку. Автор: Катерина Гордєєва 6 Липня, 2018Категория: Дом и семья