Біографія журналіста Сергія Доренка


Опубликованно 10.10.2018 06:04

Біографія журналіста Сергія Доренка

Відомий скандальними заявами російський журналіст Сергій Доренко має величезний досвід роботи в медіапросторі. За час своєї кар'єри він співпрацював з декількома телеканалами, не скупився на гучні заяви, за що поплатився звільненням з ОРТ, займався суспільно-політичною діяльністю у ролі члена КПРФ і отримав управлінський досвід у дирекції каналу ТВ-6.

Нижче деякі досягнення з біографії Сергія Леонідовича Доренко представлені в хронологічному порядку.

СРСР

Сергій Доренко народився 18 жовтня 1959 року в Керчі. Глава сім'ї був військовим льотчиком, і Доренко переїжджали багато разів - Сергій за час дитинства і юнацтва змінив кілька шкіл по всій Росії. Врешті-решт він отримав вищу філологічну освіту в Університеті дружби народів у 1982 році.

Диплом дозволяв йому займатися перекладами з іспанської та португальської мов. Тому після університету Сергій працював перекладачем в Анголі ще два роки. Потім Сергій відслужив рік строкової військової служби, а після повернення на Батьківщину влаштувався працювати на Держтелерадіо. Лихі дев'яності

На самому початку дев'яностих з Сергієм Доренко вже була знайома вся країна: він співпрацював з найбільшими телеканалами, Першим і РТР, працюючи в новинах.

У 1994-му він уже з'являвся щодня на РТР, ведучи політичну передачу. У цьому ж році він покинув канал, не зійшовшись у поглядах з роботи з керівництвом в особі Миколи Сванідзе. Більш лояльний до журналіста, тоді ще "молодий" телеканал ТВ-6, навпаки, в 1994 році прийняв Доренко в якості начальника служби інформації.

1995 рік був ознаменований ще одним скандальним звільненням, на цей раз вже з ОРТ. Програму "Версії" з Сергієм Доренко закрили, як пізніше заявляв сам журналіст, за ініціативи Бориса Березовського.

В наступному році журналіст повертається на ОРТ, проте випускає програму "Час" з сюжетами, націленими на політичних супротивників Березовського. Навесні 1998 року він стає продюсером передач ОРТ, продовжує вести там же "Час". Але випуск грудневої програми з критикою прем'єр-міністра Примакова призводить до того, що Доренко усувають від неї.

У 1999 році він обіймає посаду заст. генерального директора ТБ-6 з питань політики та інформації і знову з'являється з авторською програмою на ОРТ, в цей раз виступаючи з нападками на тодішнього мера Першопрестольній, Юрія Лужкова. Наш час

До початку 2000-х репутація журналіста була неоднозначною з-за його жорстких, часом на межі агресії сюжетів. У вересні 2000 року його передача на ОРТ стосовно трагічної історії підводного човна "Курськ" викликала такий ажіотаж, що Сергія Доренка спочатку усунули від ефіру, а потім і зовсім звільнили (як тільки Борис Березовський позбувся акцій телеканалу).

Незабаром після цього Доренко реалізує свої суспільно-політичні інтереси: вступає в КПРФ, пробувши членом партії з 2003 до 2012 року; у 2001-2003 роках заявляє про можливе балотування і в Московську і до державної думи, бере участь у висуванні Петра Симоненка на посаду президента України, Михайла Ходорковського - в Держдуму; співпрацює з лідерами опозиції, в тому числі - з Едуардом Лимоновим; у 2005 році випускає сатиричний роман "2008", що викриває вади чинної влади і увійшов до списку лауреатів "Національного бестселера" на наступний рік; береться за радіоефір: з 2004 року працює на "Ехо Москви" ведучим ранкового ефіру і є учасником щотижневого "Особливої думки"; пізніше займає посаду головреда на радіостанції "Російська служба новин".

Про особисте життя журналіста відомо не так багато. Сергій Доренко - батько трьох дітей, розлучений. Його хобі - комп'ютер і рок-музика, подорожі і столярну справу. Автор: Олександр Копотилов 15 Вересня 2018Категория: Новости