Чому золото цінується: властивості і особливості дорогоцінного металу


Опубликованно 10.10.2018 00:38

Чому золото цінується: властивості і особливості дорогоцінного металу

Чи замислювалися ви колись, чому золото цінується більше, ніж будь-який інший метал у світі? Усілякі ювелірні вироби і галузі промисловості, склоробне виробництво, авіаційна і космічна промисловості просто не змогли б існувати без нього.

Але чому золото так цінується у світі? Щоб це зрозуміти, треба знати всі фізичні і хімічні його властивості металу і, отже, що обумовлює його широку поширеність у світі. Золото і стародавній світ

Близько 6000 років тому люди почали осмислено видобувати золото в Єгипті. Найдавніше родовище цього дорогоцінного металу - Нубія приховало в собі близько 6000 тонн. Перше золото добували шляхом промивання пісків через тканину. Далі стали застосовувати більш трудомісткі методи: відділення руди від всієї породи та її подрібнення.

Золото використовувалося в якості торгової валюти, металу для виготовлення прикрас, посуду, зброї та обладунків воїнів. Починаючи з давніх часів становлення людства, цей метал був дуже поширений у всьому світі. Хімічні та фізичні властивості

Золото - легкоплавкий метал, отже, і найбільш ковкий. Температура плавлення - 1064°C. Не нагріваючи, його можна розкувати в пласт товщиною близько 0,1 мкм. Найцікавіше те, що в будь-якому вигляді метал зберігає притаманні йому властивості. Досвідченому ковалю не складе праці викувати будь-яку, навіть саму витончену фігурку з цього металу. Завдяки такій пластичності, золото використовують для покриття куполів храму і навіть створення ультратонких проводів для мікросхем.

З точки зору фізики, метал хороший тим, що у нього низький опір і поряд з цим хороша теплопровідність, також він стійкий до всіляких окислювальним процесам (корозія тощо). Чому золото і цінується у науці, тому що має здатність відбивати інфрачервоні промені і зокрема світло. Це обумовлює застосування золота в склінні літаків і усіляких авіаційних моделей, шоломів космонавтів і морських судів.

Чому золото цінується ювелірами? Даний метал добре піддається всіляким видам обробки (пайка, полірування тощо), а також легко вступає в сплави з будь-якими елементами. Ці властивості і стали вагомим аргументом для заняття позиції першості основного дорогоцінного металу і сировини ювелірної промисловості.

Як хімічна речовина, золото належить до інертних металів, тобто воно не вступає в реакцію з природними речовинами. Єдине виключення - дзеркальна амальгама (золото і ртуть). Як наслідок, виключено його розчинення в кислотах, лугах, та й в принципі при нормальних умовах. Хіба що в "царській горілці" (розчин, що представляє собою суміш азотної і соляної кислот) концентрованого виду та ще при якихось інших особливих умовах.

Золото - неміцний метал, а значить, ще одна його перевага полягає в тому, що його можна легко відновити до чистого металу з будь-якого з'єднання. Наприклад, для амальгами достатньо всього лише 800°С. Золото в медицині

Всі вищеописані властивості наочно показують, у чому цінність золота. З давніх часів люди пов'язували з цим металом навіть лікувальні властивості. Вважалося, що воно може вилікувати будь-які недуги людини: зняти біль, вилікувати від алергії, поліпшити пам'ять, підвищити витривалість і просто усунути наслідки стресу. Причому не потрібно було проводити якісь особливі процедури, достатньо було лише носити золоті прикраси. Деякі лікарі вважали, що цей метал здатний навіть продовжити життя.

Чому золото цінується в даний час? Послідовники нетрадиційної медицини також вважають, що воно допоможе тим, хто має проблеми з печінкою, серцем, шкірою, статевою системою, а також при профілактиці грипу та інших сезонних захворюваннях, адже цей дорогоцінний метал вбиває віруси і хвороботворні мікроби.

Також в косметології мають переваги засоби, що містять у своєму складі певну частку колоїдного золота. Чим обумовлений колір золотого виробу

Ювеліри називають речовину в чистому вигляді червоним золотом. З-за того, що воно м'яке і піддається деформації, його не використовують для виплавки ювелірних виробів. Але щоб поліпшити якість виробу, надати йому особливий колір і блиск, чисте золото використовують у сплавах. Для отримання жовтого відтінку його змішують з сріблом і міддю, червоного - з великою кількістю міді, білого - з паладієм, платиною і нікелем (такий сплав вважається самим благородним, але нікель використовується рідко, так як може викликати алергічну реакцію). Ще для додання білого блиску на прикрасу можуть тонким шаром нанести родій для підвищення міцності виробу і антикорозійних властивостей. Який колір слід вибирати прикраси

Рожеве і жовте золото вважалося низькосортним і практично невідповідним для виробів з дорогоцінним камінням. Але в часи СРСР рожеве золото було дуже поширеним, його популярність пояснюється тим, що воно красиво виглядає і має відносно невелику вартість.

Самий розкішний і дорогий метал вищого класу суспільства - біле золото. Воно має чудові характеристики якості і з-за високого вмісту срібла і паладію - досить високу ціну.

Говорячи з позиції моди, то зараз в тренді і біле і жовте золото, однаково, так як значну роль відіграє дизайн виробу, а не колір або вага металу. Класифікація золота (поняття проби)

Вартість виробу не залежить від кольору, а визначається пробою, тобто кількістю міститься в сплаві золота.

Так як прикраси виготовлені не з чистого золота, а із сплавів з різними металами, потрібно стежити за тим, щоб ювелірні вироби не взаємодіяли з речовинами, у складі яких є йод, ртуть і хлор.

Чим більше майстри працювали з цим металом, тим більше його різновидів з'явилося. Як дізнатися, яке золото цінується більше?

Для цього на всіх ювелірних прикрасах варто проба, наприклад, якщо на ньому вказана 500 проба, то це означає, що у складі виробу міститься 50 % чистого золота. Відповідно, чим вище проба, тим вище вартість.

Виникає справедливе питання: яка проба золота цінується вище? 999 - найвищий знак якості металу. Але її не використовують ювеліри. Вона знайшла своє застосування виключно в покритті усіляких срібних та інших поверхонь виробів, уберігаючи їх від корозії (сусало). Особливо затребувані ювелірами 585 і 750 проби. Порівняння 585 і 750

У Росії ці проби зустрічаються найбільш часто, адже у них доступне співвідношення ціни і якості, тому вони користуються популярністю у великої кількості населення пострадянського простору.

Якщо говорити про 585 пробі, то потрібно зазначити, що вона дуже практична у щоденному використанні, навіть якщо ви працюєте на виробництвах.

Але багато хто схиляється до думки, що раз на 750 пробі вище вміст золота, то вона однозначно краще. Це не так. Чим більше чистого золота у виробі, тим воно м'якше, не таке зносостійке, його випадково можна пошкодити. Зазвичай вироби такої високої проби доцільніше купувати для урочистостей або ж інших особливих випадків у вашому житті. Як купити якісний виріб

Коли вже закрито питання: "Чому золото цінується?", можна поговорити про те, на що слід звернути свою увагу, коли купуєш вироби з цього благородного металу.

Спочатку дізнайтеся пробу вироби і порівняйте її з пробою на бирці. Прикраса повинна мати особливий штамп виробника - свого роду гарант якості і достовірності. Також не варто забувати про перевірку бирки. Там вказана вся необхідна інформація про виріб, виробника, склад, вазі і так далі.

Звертайте увагу на зовнішній вигляд товару. Упевніться, що всі кріплення і місця спайки виконані якісно. Також в ювелірному прикрасі не мають місця бути нерівності або ж яскраво виражені дефекти. Автор: Дем'янова Олена 28 Липня, 2018Категория: Мода