Як прискорити процес пологів: етапи розкриття шийки матки, методи стимуляції на різних термінах


Опубликованно 14.09.2018 15:06

Як прискорити процес пологів: етапи розкриття шийки матки, методи стимуляції на різних термінах

Всім відомо, що народження дитини - тривалий і болісний процес. Однак пережити його все одно треба, і тому багато жінок задаються питанням: "чи Можна прискорити процес пологів?". Адже нікому не хочеться надто довго мучитися і чекати зустрічі зі своїм малюком. Ви і так дуже довго хвилювалися і готувалися до цієї події. Так давайте ж спробуємо з'ясувати, як можна прискорити процес пологів і наблизити довгоочікувану зустріч з вашим малюком. Стимуляція пологової діяльності

Пологи - це складний і багатоплановий процес. Щоб вони пройшли добре, потрібно враховувати дуже багато нюансів. Тому стимуляцію і прискорення цього процесу краще проводити під наглядом лікаря або хоча б після консультації з ним. Виходячи з цього, можлива стимуляція в домашніх умовах і в умовах пологового будинку.

Спочатку необхідно бути впевненою, що малюк готовий до появи на світ. Для цього треба враховувати дані останнього УЗД і термін вагітності. За підрахунками акушерів, вагітність триває 40 тижнів. Їх місяці тривають кожен по 28 днів, тому в перерахунку на місяці в положенні жінка знаходиться не 9 місяців, а 10. Однак останній місяць, тобто з 36-го по 40-й тиждень цілком придатний для пологів. Вагітність вважається доношеною з 38-го тижня. Тому, перш ніж цікавитися, як прискорити процес пологів, потрібно точно знати, скільки часу дитина перебуває в утробі. Шийка матки перед пологами

Основним показником готовності до родового процесу є розкриття шийки матки. Нормальний стан шийки протягом всієї вагітності характеризується її щільною консистенцією, довжиною від 3 до 5 см, закритим і заповненим слизової пробкою каналом. Все це сприяє успішному виношування дитини.

Але ближче до пологів, починаючи десь з 34-36-го тижня вагітності, шийка починає готуватися до процесу пологів. Цей процес називають дозріванням шийки матки, і він включає в себе: вкорочення (аж до 1 см); зміна консистенції (вона стає м'якою і рихлою); зміна розташування (пересування до центру родового каналу); відкриття внутрішнього та зовнішнього зіву.

Всі ці моменти необхідно знати перед тим, як прискорювати процес пологів з допомогою різних методів. Етапи розкриття шийки матки

Період розкриття шийки матки підрозділяється на 3 стадії, кожна з яких має свою тривалість. Однак варто мати на увазі, що це суто індивідуально, а також залежить від того, первістка жінка чи ні.

Перша стадія носить назву латентної (прихованої) або повільної. Вона триває протягом 4-6 годин і відкриває канал на 4 див. Під час цієї стадії жінка може відчувати перейми кожні 6-7 хвилин.

Друга стадія називається активною або швидкою. В її період сутички спостерігаються кожну хвилину, інтенсивність розкриття 1 см в годину. За час цієї стадії шийка відкривається до 10 див.

Третя стадія - остання. Вона свідчить про початок пологів. Сутички змінюються потугами, під час яких дитина проходить по родових шляхах.

Методи стимуляції розкриття шийки

Оскільки процес розкриття шийки матки вже супроводжується хворобливими відчуттями, то, природно, хочеться, щоб він скоріше пройшов. Отже, як прискорити процес розкриття матки перед пологами? Рицинова олія. Прийом цього препарату допомагає стимуляції пологів. Крім того, що він має послаблюючу ефектом, він також стимулює скорочення матки і розкриття шийки. Але з ним треба бути гранично обережним на ранніх стадіях розкриття шийки він може і не подіяти. Рослинні засоби. Ефективність прийому, наприклад, відвару з листя малини або свічок з екстрактом беладонни, не доведена. Але добре те, що вони хоча б нешкідливі. Тепла ванна. Сприяє розслабленню м'язів і зняття тонусу, що робить шийку м'якою. Але цей метод неприйнятний в тих випадках, коли вже відійшла слизова пробка і води.

Стимуляція в умовах стаціонару

Дуже часто стимуляція розкриття шийки матки проводиться в лікарняних умовах. У таких випадках застосовуються різні медикаментозні препарати, які сприяють дозріванню шийки. Тим, як прискорити процес пологів у лікарні, займається акушер-гінеколог, природно, ці засоби і прийоми набагато ефективніше, ніж прискорення в домашніх умовах. Отже, що ж застосовують лікарі? Палички ламинарий. Висушені морські водорості у вигляді паличок вводять в прочинені шийку, і вони під дією вологи збільшуються в розмірах і тим самим розкривають матку. Баллонное розширення. Спеціальний балон вводять в канал і з допомогою повітря або рідини роздувають шийку матки. Простагландини. Можуть використовуватися у вигляді внутрішньовенних крапельниць, вагінальних гелів, свічок або таблеток. Вони успішно прискорюють дозрівання шийки матки. До речі, ці ж простагландини містяться в спермі. Саме тому лікарі рекомендують займатися сексом для прискорення пологів. Гормональні препарати. Не настільки швидкодіючі. Після прийому пологи можуть початися і через 2 дні. Розкриття вручну. Цю операцію здійснює лікар у тому випадку, якщо матка добре скорочується, а шийка розкривається погано. Амніотомія. У народі це називається проколом плодового міхура. Зазвичай сутички починаються відразу після цих маніпуляцій. Окситоцин. Вводять внутрішньовенно у вигляді крапельниці. Гормон провокує скорочення матки, а отже, родову діяльність. Протипоказання для стимуляції

Як і в будь-якому правилі, так і в питанні стимуляції є винятки. Не варто навіть думати про те, як прискорити процес пологів, якщо: призначена планова операція кесаревого розтину; у вас вузький таз; є рубець на матці від попередніх операцій; спостерігається неправильне передлежання плоду; поставлений діагноз "передлежання плаценти"; є відшарування плаценти; є інфекційні захворювання репродуктивної системи; у вас є захворювання серцево-судинної та сечостатевої системи.

У всіх випадках процес пологів повинен протікати під контролем лікаря, тому самостійне прискорення пологів категорично заборонено. Від цього може залежати життя і здоров'я маляти. Прискорення пологів в домашніх умовах

Отже, якщо ваша вагітність протікала без ускладнень і ваш малюк абсолютно здоровий і готовий до появи на світ, то ви можете спокійно готувати його до цього. Прискорити процес пологів в домашніх умовах можна наступними методами: Піші прогулянки. Їх необхідно включати в свій розпорядок дня і здійснювати щодня. Рухова активність і свіже повітря будуть сприяти більш швидкому початку родового процесу. Однак варто мати на увазі, що самостійно на такому великому терміні краще не гуляти. Підключіть до цього процесу чоловіка, подругу чи маму. Підйом по сходах. Це теж може допомогти швидше почати родову діяльність. Просто відмовтеся від ліфта. Таким чином, ви будете тренувати свої м'язи і дихальний апарат, що, безсумнівно, допоможе вам у процесі пологів. Плавання. Також відноситься до методів стимуляції пологової діяльності. Крім того, вода допоможе вам позбавитися від наростаючої на останніх тижнях болю в спині та попереку. Секс. Краще, якщо він закінчиться оргазмом у жінки. Це допомагає не тільки відпочити і зняти напругу, але і прискорити момент початку пологів. У спермі партнера містяться речовини, які розм'якшують шийку матки і полегшують її розкриття. У той час як оргазм допомагає скороченню м'язів матки. Проте слід врахувати, що цей метод неприйнятний, якщо вже відійшла слизова пробка. В такому випадку це загрожує інфікуванням плода.

Ці методи є безпечними, їх вам може порадити навіть сам акушер-гінеколог.

39-я тиждень

Методи стимуляції пологової активності рекомендується застосовувати, починаючи з 39 тижні. Як ми вже згадували, дитина може бути готовий до появи на світ і в 38 тижнів, однак якщо ви точно не знаєте, коли відбулося зачаття, то потерпіть ще тиждень, перед тим як почати квапити дитину.

Отже, як прискорити процес пологів на 39-му тижні? Вищеперелічені методи також підходять для цього терміну. Однак є ще декілька рекомендацій: Масаж сосків і грудей. Цей метод сприяє виробленню окситоцину, який призводить матку до скорочення. Вам це також дуже знадобиться, коли після пологів ви будете прикладати малюка до грудей. Так ви не тільки прискорите процес початку пологів, але і підготуєте груди до початку годування. Прибирання будинку. Поєднуємо корисне з корисним. Звичайно, все має бути в межах розумного, не варто пересувати шафи або піднімати тяжкості. Досить просто більше рухатися в процесі прибирання. Наприклад, можна мити підлоги без швабри, пересуваючись на корточках. Фітбол. Якщо у вас будинку є великий м'яч для фітнесу, то вам невимовно пощастило. Стрибки на цьому пристосуванні збільшують приплив крові до органів малого тазу, в тому числі і до матки. Цей метод застосовують безпосередньо у пологових будинках.

40 тиждень

Що ж робити, якщо ви вже вимили всі підлоги в квартирі по сто разів, і сексом з чоловіком займаєтеся частіше, ніж до вагітності, а пологи все не починаються? Тоді спробуємо інші методи, як прискорити процес пологів на 40-му тижні. Ось деякі з них: Проносне. Прийом дозволених препаратів чинить стимулюючий вплив на стінки кишечника, а відповідно, і матки. Таким чином, ви не тільки можете прискорити настання родового процесу, але й підготуватися до нього, спорожняючи свій кишечник. Нескладна гімнастика. Прості фізичні вправи насичують організм киснем і збільшують приплив крові до матки. Особливо ефективними будуть присідання. При їх виконанні ноги розводимо в сторони, а самі тримаємося за що-небудь руками. Краще виконувати вправи в присутності чоловіка або мами, так як вам може знадобитися допомога. Вправи Кегеля. Їх виконання необхідно також для підготовки м'язів матки і полегшення процесу пологів. Рекомендується виконання до 100 разів на день. Автор: Мороз Анастасія 10 Липня, 2018Категория: Дом и семья