Віта Семеренко: «Сподобалося те, що на чемпіонат світу був проведений відбір»


Опубликованно 14.09.2018 06:36

Віта Семеренко: «Сподобалося те, що на чемпіонат світу був проведений відбір»

Віта Семеренко/ Фото - Максим Чеберяка

Минулий сезон став одним з кращих в кар'єрі 32-річної біатлоністки Віти Семеренко. Після трирічної паузи спортсменка повернулася у великий спорт і відразу ж стала демонструвати високі результати на етапах Кубка світу. Биже всього до завоювання медалі української збірної Віта була і на Олімпійських іграх в Пхенчхані. Однак промах на стійці в спринтерській гонці не дозволив спортсменці в третій раз піднятися на олімпійський п'єдестал.

По закінченню сезону сестри Семеренко висловили бажання продовжувати кар'єру і на даний момент є лідерами збірної України. За підсумками контрольних тренувань на зборі в Отепя, Віта посіла перше місце, а її сестра Валя розташувалася на другій позиції.

Відмінно старша з сестер провела свій етап і у змішаній естафеті на чемпіонаті світу з літнього біатлону в чеському Нове-Місце. Відпрацювавши з нулем на вогневих рубежах, Віта передала естафету своїй сестрі другий, відставши від титулованої чешки Вероніки Виткойменше ніж на 4 секунди.

Про підсумки гонки, відборі до складу команди на чемпіонат світу, а також про головне мотивирующем факторі в спорті Віта поспілкувалася з журналістом XSPORTв мікс-зоні чемпіонату світу:

«У першу чергу, хочу передати всім уболівальникам великий привіт. Я знаю, що ви скучили за нас, ми теж скучили за змаганням. Так що всім великий привіт.

Що можна сказати по гонці? Звичайно, трошки хвилювалася, все таки перший старт, перший етап, давно я на цій позиції вже не бігала. Те, що стрельнула два нуля – дуже здорово. Нуль є нуль. Стрільбою я дуже задоволена. Трошки з ходом на останньому колі не все вийшло, можливо із-за того, що мокра траса, всю дистанцію тягнеш на руках, тому на третій коло трошки не вистачило. Знаємо, що є помилки, будемо над ними працювати.

Хочу подякувати тренерський штаб, велике їм спасибі. Дуже комфортно, добре і затишно займатися улюбленою біатлоном з таким класним колективом.

Останній раз на чемпіонаті світу з літнього біатлону я виступала років шість тому. І зараз мені сподобалося те, що був проведений відбір на цей старт. Пробігли дві контрольні тренування на зборі в Отепя, на чемпіонат поїхали ті, хто показав найкращі результати. Так само і з естафетою, бігли ті, хто чесно і справедливо заслужив це місце. За це я і поважаю тренерський штаб.

У мене було бажання бігти естафету. Коли я фінішувала 4-ю у першій контрольній тренуванні, у мене такий осад був. Я розуміла, що якщо я не виграю другу контрольну, у мене немає шансів пройти в естафету. Намагалася сконцентруватися на стрільбі, на ході, лише б тільки відібратися в естафету. І у мене це вийшло, контрольну індивідуальну гонку я виграла.

Минулий сезон був ідеальним для мене після такої довгої паузи. Низький уклін за це Григорію Івановичу (Шамраю – прим. XSPORT.ua), він дуже добре знає мене з Валею. І після такої великої паузи, коли я зуміла піднятися на п'єдестал, я була шокована.

Звичайно, в кінці сезону була сильна втома, але Григорій Іванович тоді сказав: «Віт, не потрібно завершувати, ми ще не все показали». Я йому повірила, так само, як і повірила своєму чоловікові. Президент федерації дав можливість мені тренуватися з маленьким сином, який мотивує мене. Він мені не дає розслаблятися, не дає руки опускати, так що, як я можу йому показати поганий приклад? Сьогодні, коли я виходила на старт, він тільки прокинувся. Сподіваюся, що вони з татом зараз десь на трибунах.

Після чемпіонату світу ми вирушимо на невеликий відпочинок додому, буквально на 4 дні, а після цього їдемо на збір в Раубічі».

Максим Чеберяка, Нове-Місце, XSPORT.ua

Нагадаємо, що збірна України у змішаній естафеті стала лише 4-й, повторивши результат юніорської команди.

Читайте також:Категория: Спорт