Казкова природа Швейцарії. Найкрасивіші місця: фото та опис


Опубликованно 14.09.2018 04:52

Казкова природа Швейцарії. Найкрасивіші місця: фото та опис

Швейцарія – країна, де на невеликому просторі зосереджені дивовижні чудеса природи. На її території, площею трохи більше 41 тис. кв. км, можна побачити таку кількість самих різноманітних пейзажів і ландшафтів, яке не знайти ні в одній іншій країні з такою ж маленькою площею. Загальні відомості про країну

Швейцарія – це країна найнадійніших у світі банків. Це країна армійських ножів, шоколаду, годинників та сиру. Але головне полягає в тому, що Швейцарія – країна, що має дивовижну природу.

Пропонуємо познайомитися з природою Швейцарії, найкрасивішими її куточками і особливостями флори та фауни.

Розташування

Розташоване держава в самому серці Європи. Межує вона з Князівством Ліхтенштейн і Австрією на сході, з Німеччиною-на півночі, з Францією на заході і на півдні-з Італією. Більше половини території займають гори. Це в основному Альпійська гірська система (центральна частина) з чотирма головними перевалами: Оберальп, Сент-Готтард, Фурка і Гримзель. Тут знаходяться витоки Рейна і Рони.

Природа Швейцарії (фото представлені в статті) чудова, в основному завдяки горам. Центральну і південну частину території займають Альпи, на північно-заході знаходиться Юра, а на півдні – Апенніни. Альпи і Юра розділені горбистим плоскогір'ям з великою кількістю тектонічних озер. Площа льодовиків дорівнює 2 000 кв. км. Висота гір – в середньому 1 700 метрів. Гора Монте-Роза, яка є найвищою вершиною Апеннін (південний пік Дюфур), має висоту 4 634 метри.

Легенда про природу Швейцарії

Згідно з однією старовинною легендою, коли Господом Богом розподілялися багатства надр Землі, на країну, розташовану в самому центрі Європи, їх не вистачило. Для того, щоб виправити таку несправедливість, Господь подарував Швейцарії високі гори з сяючими льодовиками, бурхливими водоспадами, мальовничими долинами, красивими блакитними річками і озерами. Так і вийшла надзвичайно красива Швейцарія. Її пейзажі чудові в будь-якому сезоні і в будь-яку погоду.

Отже, дика природа Швейцарії. Яка вона? Гора Маттерхорн

Це найвідоміша гірська вершина Альп, розташована на кордоні Швейцарії з Італією. Пік має форму майже правильної піраміди. Височить він серед невисоких пагорбів і рівнин, і саме ця відособленість надає цій горі таке зачарування.

Висота Маттерхорн становить 4 478 метрів.

Долина Лаутербруннен

Природа Швейцарії чудова завдяки різноманітності ландшафтів. Цю долину мандрівники називають мало не самою прекрасною і дивовижною на всій землі. По суті, вона являє собою глибоку ущелину, розташовану між високих стрімких скель. Протяжність її становить 8 000 метрів, а ширина – не більше кілометра. З цього місця видно три прекрасні гірські вершини – Айгер, Менх і Юнгфрау (в перекладі – Людожер, Чернець і Незаймана).

Особливість долини полягає в численних водоспадах. Та й назва Лаутербруннен в перекладі має значення «безліч джерел». Всього налічується 72 водоспаду, і всі вони вражають своєю красою.

Женевське озеро

Природу Швейцарії неможливо уявити без цього озера. Недаремно цю країну часто називають «країною гір і озер». І це дійсно так. Крім гір, що займають більшу частину її території, тут налічується понад 1 500 озер надзвичайної краси. Найбільша в Швейцарських Альпах і друге за величиною серед прісноводних водойм Центральної Європи – Женевське озеро. Місцеві жителі часто називають його Леманом. Лежить воно у заплаві р. Рони.

Озеро заворожує своєю дивовижною первозданною красою і незвичайно чистою водою. Альпи надійно вкривають водойму від вітру, завдяки чому водна гладь майже непорушна, і в ній чітко відображаються вершини гір і вся навколишня природа разом з будинками і середньовічними замками, затишно устроившимися на гірських схилах. Озеро, витягнуте в формі півмісяця, розташоване на кордоні з Францією (вірніше, межа проходить по його центру). Рослинний світ

Природа Швейцарії багата і рослинністю. Швейцарське плато простягається в зоні широколистяних лісів. Переважають тут дуби і буки, іноді до них домішуються сосни. Для південних схилів Альп типовий каштан. Далі по висоті ростуть хвойні ліси, що представляють собою перехідний пояс між альпійськими луками, розташованими вище, і широколистими лісами.

Багато в горах самих різних яскравих кольорів. Нарциси і крокуси цвітуть навесні, едельвейси, рододендрони, тирличу і ломикаменевого – влітку. Тваринний світ

Фауна на відміну від флори сильно збіднена в зв'язку з господарською діяльністю людини. Найбільш поширеними мешканцями є заєць-біляк і сніжна куріпка. А характерні для верхнього ярусу гір тварини, такі, як бабак, косуля, сарна, зустрічаються вже набагато рідше.

Біля кордону з Австрією є швейцарський національний парк, в якому мешкають сарни і косулі, трохи рідше зустрічаються лисиці і альпійські гірські козли. Тут же можна зустріти білу куріпку і кілька різновидів хижих птахів. Висновок

Слід зауважити один цікавий факт. Вчені стверджують, що в Альпах Швейцарії і зараз перебувають у процесі формування. Згідно з дослідженнями висота гір збільшується з кожним роком на один міліметр.

Неможливо описати всі природні пам'ятки цієї маленької європейської держави. Рейнський водоспад, річка Верзаска, Льодовик Алеч – це ще не всі чудеса природи Швейцарії. Автор: Резеда Заріпова 15 Серпня, 2018Категория: Новости