Бринзак: «За підготовку Джими я спокійний. Там все під контролем і все робиться правильно»


Опубликованно 13.09.2018 13:25

Бринзак: «За підготовку Джими я спокійний. Там все під контролем і все робиться правильно»

Володимир Бринзак/ Всі фото - Максим Чеберяка

На чемпіонаті світу з літнього біатлону в чеському Нове-Місце збірна України, яка виступає основним складом, завоювала дві медалі. У гонці переслідування серед юніорів срібло взяв Богдан Цимбал, а в дорослому персьюті бронзу виборов Артем Прима.

Про те, чи досить керівництво федерації виступом команди на чемпіонаті світу, про повернення Віталія Кильчицкого, підготовки до сезону Юлії Джими, а також будівництві біатлонного комплексу в БуковеліXSPORTпоспілкувався з президентом федерації біатлону Володимиром Брынзаком:

Володимир Михайлович, як загалом оціните виступ команди на літньому чемпіонаті світу?

Звичайно розраховували на кращий виступ, але були і об'єктивні причини невдач. У чоловічому спринті, наприклад, організатори перед стартом позакручивали ролери всім фаворитам, крім чехів, з-за чого інвентар погано працював. У гонці переслідування такого не повторилося і наші біатлоністи показали вже інший хід.

В цілому, ми перевірили стан команди посередині літа, завоювали дві медалі, так що основні завдання виконали. Врахуємо помилки і будемо готується на зиму з позитивом і надіями.

Очікували такого феєричного повернення від Віталія Кильчицкого?

Я дуже хотів щоб Кільчицький повернувся в команду, це була моя ініціатива. Ми поговорили з тренером і вирішили дати йому таку можливість. Якщо все буде і далі в порядку, не буде ніяких нюансів, то я думаю у нього велике майбутнє. Є перспектива і в естафетах бігати. Він зараз отримав заряд емоцій, мотивація у нього є, так що подивимося.

Що сталося з Валею Семеренко на другому етапі змішаної естафети?

Естафету Валя бігла на межі хвороби. Вона це відчувала і їй потрібно було відмовитися від виступу. Але вона, як патріот команди, завжди хоче виступати, бігти естафету. На наступний день у неї вже була температура 38,5 і ясна річ, що в такому стані вона не могла показати хороший результат. Звідси і хвилинний програш на останньому колі.

Після Валі в команді захворіли ще дві дівчини. Ці події можуть бути пов'язані між собою?

Так, Журавок з Кручовой в останній день також захворіли. Потрібно розуміти, що навантаження у дівчат великі, погода зараз теж мінлива, де то застудилися. У Журавок горло боліло. Всі живі люди, таке трапляється. В команді є доктор, буде працювати зі спортсменками. Зима ще не скоро, так що все буде нормально.

Чому не взяли в Нове-Місце запасних спортсменок?

Запасних ми і не планували брати. Є шість спортсменок, кому бігти було. Командних очок тут не нараховують, тому в цьому не було сенсу.

Як проходить підготовка у Юлії Джими?

З Джимою я не спілкувався вже місяць точно, був зайнятий справами. Думаю, що у неї все в порядку, готується до сезону. Я спокійний, там все під контролем, і все робиться правильно. Подивимося на його стан 1 вересня в комерційній гонці на тлі інших сильних конкуренток.

Віталій Кільчицький, Володимир Бринзак і Артем Прима

Як буде проходити відбір на перший етап Кубка світу? Андрій Прокунин заявляв, що склад команди буде сформований за результатами минулого сезону?

Природно, на Кубку світу будуть бігти найсильніші. Але тренер знає, що ті, хто добре виступав в минулому сезоні, проявлять себе і на контрольних тренуваннях. У нас не така велика лава запасних. Але якщо хтось на контрольних тренуваннях буде явно виділятися, та ж Абрамова наприклад, то, звичайно, вона поїде на Кубок світу. Хтось може захворіти або бути не готовим на той момент. Але це стосується максимум одного-двох чоловік. Кістяк повинен бути той же, що і в минулому році.

Те ж стосується і Меркушиної. Вона тренується по своїй програмі, тому ми дали їй можливість на загальних підставах пробігти контрольні тренування, отобратся в команду, і виступати на чемпіонаті світу. Вони з татом йдуть своїм шляхом, і я сподіваюся, що він теж спрацює.

Де зараз тренуються перейшли в Україну російські юніорки? Чи долучаться до цієї команди юніорки, що проводять підготовку в основі?

Перейшли в Україну дівчинки з Росії тренуються в Тисовці, під контролем Валі Шевченка та їх тренера Лопухова. Документи знаходяться в стадії оформлення, в кінці жовтня повинні бути готові. Ті юніорки, що тренуються в основній команді, ще два збори проведуть зі збірної, а вже перед вкаткой перейдуть тренуватися в юніорську команду.

На якій стадії зараз знаходиться будівництво біатлонного комплексу в Буковелі?

Будівництво комплексу в Буковелі вже рухається повним ходом. Вже є тендер на проект, розчищається місцевість для трас і будівель. Сподіваюся, що скоро побудують.

Зазначимо, що шоу-гонка в Висбандене, в якій візьме участьЮлія Джима, відбудеться 1 вересня. Склад учасників і розклад трансляцій дивіться тут.

Нагадаємо, раніше підсумки чемпіонату світу підвели Артем Примаі Анастасія Меркушина.

Читайте також:Категория: Спорт