Можна підстригти кігті кішці і як правильно це робити?


Опубликованно 13.09.2018 03:00

Можна підстригти кігті кішці і як правильно це робити?

Кішка - одне з перших тварин, привчених людиною. Багато людей вже не уявляють свого життя без них. У даній статті буде розглянуто питання правильного догляду за кігтями цих домашніх улюбленців. Адже мало просто завести тварину, важливо навчитися правильно за ним доглядати. Далеко не всі власники знають, чи можна кішкам підстригати кігті.

На жаль, не всі люди, що вирішили завести домашню тварину, мають високий ступінь відповідальності і віддають собі звіт в тому, що це не іграшка, а жива істота, потребує догляду. Волонтери з добровільних розплідників призводять плачевну статистику.

Багато тварин, що опинилися на вулиці, - це в минулому домашні вихованці, господарі яких не розрахували своїх сил. Іноді тварин в розплідники приносять самі господарі, пояснюючи, що кіт або кішка порвали дорогу оббивку меблів, шпалери або зіпсували кігтями ще що-небудь. Хто в цьому винен? Тварина, яка живе інстинктами, або людина, що не зробив належних кроків, щоб запобігти виникненню цієї ситуації? Шкода, що не всі господарі знають, чи можна підстригти кігті кішці, щоб уберегти предмети інтер'єру та меблі від псування. При бажанні кожен господар зможе провести таку процедуру самостійно.

Як правильно доглядати за кігтями тварини

Тим, хто вирішив завести кішку будинку, важливо знати, як правильно доглядати за її кігтями. Ветеринари дають наступні поради: Маленького кошеняти простіше привчити до стрижці кігтів, а ця процедура малоприємна. Починати її можна з другого тижня життя. Стригти кігті потрібно втомленому, майже сонним тварині. Деякі заводчики пропонують «сповивати» кота, щоб уникнути травм. Ця рада не позбавлений сенсу. З тваринам потрібно поговорити, заспокоїти, втерти йому подушечки лапок. В іншому випадку воно просто не підпустить до своїх пазурах. Якщо тварина пухнасте, то у нього між пазурів буде рости шерсть, яку необхідно стригти, інакше вона буде скочуватися в ковтуни і серйозно ускладнювати пересування вихованця. Обов'язковість процедури

Багато господарі задаються питанням, чи можна підстригти кігті кішці. Більшість власників намагаються тим самим убезпечити меблі та стіни від псування. Підстригати кігті тварині потрібно обов'язково, так як пересуватися з великими кігтями їм досить незручно.

Існує помилкова думка, що після стрижки кігтів у тварини зникає звичка точити їх про меблі. Це не так. З часом кігті відросте, тому бажання їх «підточити» у киці виникне автоматично, на рефлекторному рівні. З цим нічого зробити не вийде. Втім, деякі ветеринари радять використовувати спеціальні силіконові ковпаки, а досвідчені заводчики кішок сходяться в одній думці, що вони незручні. Пухнасті мешканці постійно роблять спроби від них позбутися. В якості альтернативи пропонується придбати когтеточку. Цей корисний предмет може стати досить привабливим об'єктом інтер'єру. Сучасні виробники зоотоварів пропонують покупцям величезний вибір різних варіантів.

Відповідний інструмент для проведення процедури

Багатьох цікавить, чи можна підстригти кігті кішці в домашніх умовах звичайними ножицями. Теоретично так, але ветеринари радять використовувати спеціальні інструменти. На сьогоднішній день існує великий асортимент подібних манікюрних наборів для тварин. Це: Пилки. Вони повинні бути дуже жорсткими, так як кігті тварини куди міцніше людських нігтів. Кусачки. Цей інструмент не рекомендується для новачків. Тримати його слід під певним кутом. В іншому випадку кіготь тваринного почне розшаровуватися. Тример – стиплер. Цей прилад саме для тих, хто вперше проводить процедуру у свого вихованця. Простим натисканням на ручку інструменту висувається спеціальна лезо, яке моментально прибирає кіготь. Спеціальні ножиці для кігтів.

Основне правило для всіх інструментів - ручка повинна бути виготовлена з гуми, в іншому випадку може зісковзнути рука. Відповідаючи на питання, чи можна підстригти кігті кішці звичайними ножицями, потрібно сказати, що це не кращий варіант. Як говорилося вище, будова котячого кігтя дещо інше, тому для догляду за ними краще використовувати спеціальні інструменти.

Особливості проведення процедури: покроковий алгоритм дій

Можна підстригти кігті кішці в домашніх умовах? Зробити це цілком реально. Ветеринари рекомендують дотримуватися наступної інструкції: Заготовити перекис водню і ватяні диски. Інструменти обробити спиртовим розчином. Фіксуємо лапу тварини, тримаємо міцно, але не завдаємо болю. Якщо тварина відчайдушно чинить опір відчайдушно, в цьому випадку стрижку пазурів краще відкласти або доручити професіоналам. Якщо ж намагатися «скрутити» неспокійного вихованця, то висока ймовірність вивихнути йому лапку. Злегка пальцями з обох сторін натискаємо на м'яку подушечку, тим самим кіготь здасться повністю. Піднімаємо лапку до світла, щоб було видно кіготь. Він має білий колір, а всередині є невеликий острівець рожевого. Цю частину кігтя ні в якому разі не можна торкнутися, бо там у тварини знаходяться нервові закінчення! Зістригати потрібно тільки білу частину, тобто самий кінчик.

Таким чином обробляємо кожен кіготь. При цьому потрібно пам'ятати, що у котів і кішок на передніх лапках по п'ять кігтиків, а на задніх-по чотири.

Під час процедури обов'язково хвалимо тварина, навіть якщо воно веде себе дуже погано. Закінчення процедури

Після стрижки кожен кіготь обробляємо пилкою, а далі ватним диском, змоченим в перекису водню. По закінченні процедури потрібно дати тварині його улюблені ласощі. З часом завдяки похвал і ласощів стрижка пазурів стане для вихованця звичайною процедурою.

Що робити, якщо поранили тварина

Якщо в процесі стрижки кігтя пошкодили лапку, головне - зберігати спокій. Невпевненість, стрес і переляк інтуїтивно передасться тварині. У цьому випадку наносимо перекис водню на ватний диск і обробляємо місце пошкодження. Фізіологія кішок така, що кровотеча у них зупиняється достатньо швидко. Періодичність процедури

Ми розібралися, можна підстригти кігті кішці. Як часто необхідно проводити цю процедуру? Існує загальне правило, згідно з яким стрижку необхідно проводити один раз у два тижні, але це не є керівництвом до дії. Відповідь на питання строго індивідуальний для кожного заводчика. Необхідно враховувати наступні фактори: Якщо у тварини темні кігті, то вони ростуть повільніше. Стригти їх можна раз в три тижні. Якщо вихованець любить сир, сметану, сир, тобто його корм, збагачений кальцієм, то кігті будуть рости швидше. Величезну роль відіграє і спосіб життя вихованця. Якщо тварина веде активний спосіб життя, то кігті сточуються самі. Якщо кіт - лежебока, то йому процедура стрижки і контролю необхідна. Потрібно періодично оглядати лапки тварини, а з побаченого робити висновки і приймати рішення про терміни стрижки кігтів.

Висновок

Можна підстригти кігті кішці? Так, можна. Питання в тому, як правильно це зробити. Якщо господар не впевнений, що зможе здійснити дану процедуру правильно, не травмуючи при цьому себе або тварина, або вихованець має такий склад характеру, що вмовляння і сповивання силою не приносять результату, то краще довірити цю справу професіоналам. Зараз при ветеринарних клініках проводять подібні процедури фахівці. Вони не тільки грамотно, безпечно і без стресу для тваринного проведуть процедуру, але і дадуть поради, як правильно доглядати за кігтиками. Що стосується питання, чи можна кішці підстригти кігті ножицями, то тут відповідь неоднозначний. В принципі, користуватися ножицями можна, але краще для цих цілей придбати спеціальний інструмент. Автор: Ksusha 11 Липня, 2018Категория: Дом и семья