Як часто ходить в туалет кошеня: фізіологічні потреби тварини, норма, причини патології


Опубликованно 13.09.2018 03:00

Як часто ходить в туалет кошеня: фізіологічні потреби тварини, норма, причини патології

Нового чотириногого члена сім'ї привезли додому. Господарі і діти раді, а хвостатий малюк перебуває у стресі.

Перші три дні необхідно обмежити його спілкування з дітьми та іншими домашніми тваринами. Потрібно дати кошеняті освоїтися, вивчити нову територію. Ці перші дні - найскладніші для нього. Не можна забороняти цікавому новоселу жити своєю котячою життям, але при цьому доведеться стежити за ним. Важливо знати, як він їсть, як часто кошеня ходить в туалет, як себе веде.

Про туалеті вусатого хвостатого створення ми зараз поговоримо докладно. Спочатку була мама

І вона допомагала своїм сыночкам - дочкам з косметичними процедурами. Кішка вилизували їх животики, стимулюючи перистальтику, поїдала наслідки ходіння в туалет. Тому куточок, де розташовувалися новонароджені, був завжди чистий.

Так тривало приблизно 21 день. Хочете знати, як часто ходить в туалет кошеня, якому 3 тижні від роду? До 12 разів за день. Господар мами-кішки не бачить екскрементів потомства, так як вона ретельно прибирає за своїми малятами. Розлучили з мамою

Зазвичай кошенят забирають від кішки після того, як малеча досягне віку 45 днів. Раніше не треба цього робити, бо кошеня не отримає необхідний імунітет, який він набуває з маминим молоком.

Але в житті всяке буває. Деколи місячні крихти залишаються без мами-кішки. Що робити, якщо в будинку з'явилося таке диво? Смішне і незграбне воно переміщається по квартирі і голосно пищить. Якщо господар помітив, що малюк почав метушитися, пора посадити його на горщик.

Як часто ходить в туалет кошеня, який досяг місячного віку? По маленькому - до десяти разів на день. Що стосується походу на горщик по більш важливим справам, то в момент стресу малюк може не відходити до 5 днів. Не варто лякатися, це нормальне явище.

Поговоримо про великі справи

Як часто кошеня ходить в туалет по великому, досягнувши місячного віку? Від трьох до шести разів на день. Екскременти спочатку можуть бути трохи безформними і здаватися м'якими. З переходом на новий режим харчування вони поступово набувають потрібну форму "ковбаскою" і виглядають твердими.

Що повинно насторожити господаря? По-перше, те, як часто кошеня ходить в туалет. До шести разів на день, як ми згадали, це норма. Більше - вже проблема. Також повинно викликати тривогу те, що малюк не випорожнюється більше 5 діб. Повторимо, затримка калової маси до п'яти днів після зміни місця проживання - це норма.

Що робити, якщо по закінченні цього терміну екскрементів немає? Потрібно взяти кошеня на руки і обережно промацати живіт. Якщо він тугий і болючий, а малюк виривається і кричить при обмацуванні, терміново приймаємо заходи:

Масаж живота. Вологим ватним тампоном масажуємо животик кошеня за годинниковою стрілкою. Також масажуємо область ануса. Не допомогло? Малюк не сходив в туалет через кілька хвилин після масажу? Пробуємо інші заходи.

Половину чайної ложки рослинного масла вводимо в рот малюка. Робимо це за допомогою шприца без голки. Тут потрібна обережність, масло впорскують повільно, щоб вихованець не захлинувся.

Мильна кілочок. Звучить якось моторошно, але нічого страшного немає. З дитячого мила роблять маленький кілочок (до 10 мм завдовжки), змочують його водою і вводять у задній прохід кошеня. Через кілька годин після процедури вихованець сходить в туалет.

Медикаменти. Їх дають тільки по рекомендації ветеринарного лікаря. Ніякого самостійного лікування бути не повинно, так як це небезпечно для кошеняти.

Клізма. У домашніх умовах це не сама безпечна процедура. Її роблять лише в тому випадку, якщо абсолютно впевнені, що кошеня не може сходити в туалет з-за стресу і зміни харчування, а не через непрохідність кишечника або завороту. Ідеальним варіантом буде консультація у ветеринарного лікаря, щоб той оглянув кошеня перед процедурою.

Як ставити клізму? Для цього знадобиться шприц без голки, тепла вода, масло або вазелін. Ставити кошеняті клізму краще удвох, щоб один тримав малюка, а другий здійснював маніпуляції. Кінчик шприца змащують маслом або вазеліном і обережно вводять у задній прохід тварини. Воду видавлюють із шприца обережно, промацуючи животик. Після клізми малюк повинен найближчим часом оговтатися. Кількість введеної рідини потрібно узгоджувати з лікарем.

Ще раз нагадаємо, що клізма - це крайній метод. Він здійснюється тільки в тому випадку, якщо причиною відсутності калу став стрес і зміна раціону харчування. Консультація ветеринара перед цією процедурою необхідна.

Як часто місячні кошенята ходять в туалет по великому? Як згадувалося вище, до шести разів на добу. Чим старше кошеня, тим рідше він випорожнюється. Доросла кішка какає не більше двох разів в день.

Якщо у кошеняти занадто рідкий або сухий кал

Часто кошенята ходять в туалет, ми розібралися. Що робити в тому випадку, якщо у малюка занадто рідкий стілець або дуже сухий?

Рідкий кал може бути при перегодовування. У людей таке теж буває. Якщо пронос у дитини більше не повторюється, хвилюватися нічого. В іншому випадку доведеться звертатися до ветеринарного лікаря.

Якщо ж кал занадто сухий, це може свідчити про те, що кошеняті не підходить раціон. Поміняти сухий корм, якщо малюк харчується їм, не так і складно. У разі натурального харчування слід збільшити кількість молока і кефіру в меню кошеня. Про сечовипусканні

Сечовий міхур кошеня дуже маленький. Наповнюється він часто, тому кошеня дуже часто ходить в туалет - до 10 разів на день. Цього не треба лякатися. У міру дорослішання дитина починає мочитися до 5 разів на день. Доросла кішка звільняє сечовий міхур 3 рази в день. На що звернути увагу

Як часто кошеня ходить в туалет по маленькому, ми розібралися. Які відхилення мають насторожити господаря?

Колір сечі повинен бути світло - жовтим.

Якщо в сечі видно домішки крові або білі виділення, терміново потрібна консультація ветеринара.

Якщо колір сечі темно-жовтий, це може свідчити про проблеми з нирками. В даному випадку також необхідна консультація ветеринарного спеціаліста.

Ознаки того, що кошеня хоче на горщик

Як часто повинен кошеня ходити в туалет, ми тепер знаємо. А які ознаки вказують на те, що маленький вихованець ось-ось почне какати?

Малюк метушиться, пищить, шукає місце, бігаючи по кімнаті.

Шкребе лапками по підлозі.

Сідає в куточку на підлозі.

Топчеться на одному місці, ходить колом, попискує.

У малюка змінюються очі, вони стають ніби осклілими. Вираз морди при цьому можна охарактеризувати, як замислена. Туалет і породисте кошеня

Деякі думають, що викладена вище інформація стосується тільки простих котів. Такі люди цікавляться, наприклад, як часто ходять в туалет британські кошенята? Відвідування горщика від породи не залежить. Вся справа у віці. Якщо малюкові один місяць, то пісяє він до 10 разів на день. Чим доросліше кошеня, тим менша кількість відвідувань туалету.

Підбираємо лоток і наповнювач

Який лоток поставити зовсім маленькому кошеняті? Для місячного малюка підійде аксесуар з низькими бортиками, бо закопувати свої "труди" так, щоб наповнювач летів на всі боки, ще не в його силах.

У міру дорослішання малюка краще змінити лоток на більш високий. Ідеальний варіант - придбати горщик закритого типу.

Будь використовувати наповнювач? Зараз існує безліч видів, спеціально розрахованих на кошенят. Самий кращий наповнювач той, який перетворюється в грудочки після того, як у нього потрапила рідина. Такий клубок дуже зручно прибирати спеціальним совочком.

Що ще можна сказати про наповнювачі? Він повинен вбирати запахи. Дуже гарним на сьогоднішній момент є наповнювач на основі силікагелю. Але це не найдешевший варіант. Зате вистачить такого наповнювача надовго.

Непоганим варіантом буде кукурудзяний. Він добре поглинає запахи і не є алергенним. Але він не утворює грудочок. Цей наповнювач просто змінює колір після потрапляння на нього вологи.

Хтось використовує в якості підстилки в лоток деревне наповнювач. Не кожної дорослої кішці він подобається, а кошеняті і зовсім важко пояснити, навіщо його посадили в ємність з чимось незрозумілим. Деревне наповнювач теж вбирає запахи, але швидко намокає і стає негигиеничным.

Можна використовувати газету, папір або пісок? Раніше так і робили, тому що інших наповнювачів не було. Приносили пісочок або газетку клали в котячий лоток. Якщо вчасно не поміняти такий наповнювач (а робити це потрібно після кожного акту сечовипускання), запах буде стояти на всю квартиру. Крім того, газета при намоканні виділяє шкідливі домішки топографічної фарби. Чи вони корисні для кошеняти. Так і для власника теж.

Проста папір безпечніше в цьому плані, але вона також дуже незручна у використанні. Її заміна повинна здійснюватися відразу після відвідування кошеням лотка.

Резюмуємо

Основна мета статті - розповісти читачам, як часто кошеня ходить в туалет. Повторимо:

Місячні кошенята пісяють до 10 разів на день. Какають від 3 до 6 разів.

По мірі дорослішання кількість випорожнень зменшується. Акти сечовипускання здійснюються до п'яти разів на добу, а випорожнення - три рази.

При переїзді на нове місце проживання вихованець перебуває у стресі. Він здатний не випорожнюватися до 5 днів.

Якщо через 5 днів кошеня так і не сходив в туалет, рекомендується відвідати ветеринарного лікаря.

Висновок

Тепер читачі знають, як часто кошеня ходить в туалет. Які заходи потрібно прийняти в тому випадку, якщо малюк не може оговтатися, ми теж розповіли. За своїм пухнастим малюком треба обов'язково спостерігати, щоб вчасно помітити, що з'явилася проблему. Щоб виправити ситуацію, що виникла, і не нашкодити кошеняті, необхідно відвідати ветеринара. Автор: Катерина Гордєєва 6 Липня, 2018Категория: Дом и семья