Перші ознаки вагітності: відгуки жінок і лікарів


Опубликованно 12.09.2018 12:04

Перші ознаки вагітності: відгуки жінок і лікарів

Деякі ранні ознаки вагітності можуть проявитися ще до затримки менструації, тому що організм починає перебудовуватися вже після запліднення яйцеклітини. Але розглядати ці симптоми можна тільки в комплексі. Фактично ж об'єктивною ознакою цікавого положення на таких термінах є саме затримка місячних. Коли з'являються перші ознаки

Судячи з відгуків, перші ознаки вагітності після зачаття відразу ж (буквально протягом кількох діб, якщо не годин) з'являються мало не в кожної другої жінки, яка планує дитини. Лікарі ж стверджують, що безпосередньо після незахищеного статевого акту, в результаті якого відбулося запліднення, не можуть одразу ж відчуватися які-небудь ознаки цікавого положення.

Справа в тому, що запліднення може відбутися тільки через кілька годин, після сексу, а гормони, які й провокують у майбутньої мами мінливість настрою, зміна смакових відчуттів та інші суб'єктивні симптоми, починають вироблятися і зовсім через якийсь час після імплантації плідного яйця в порожнині матки. Цей процес займає від трьох до десяти днів.

Але все ж перші ознаки вагітності до затримки (відгуки підтверджують це) відчувають багато жінок. Що цікаво, у більшості це ті, хто планував вагітність, знайомився з інформацією по цій темі або вже відвідував лікаря-репродуктолога. У такому разі жінка кожен цикл чекає двох смужок на тесті, так що може підсвідомо шукати у себе симптоми. Спрацьовує ефект плацебо.

Насправді деякі характерні симптоми дійсно з'являються досить рано, тобто всього через одну-два тижні після запліднення. Якщо уважно ставитися до власного здоров'я і загальним станом, можна помітити перші ознаки вагітності до затримки місячних. У відгуках майбутніх мам частіше всього згадується чутливість грудей, спазми в нижній частині живота і незначні кров'янисті виділення, які можна прийняти за мізерну менструацію. Відсутність менструації

Об'єктивною ознакою того, що жінка чекає дитину, є відсутність менструації. Щомісяця організм готується до можливого зачаття, а якщо цього не відбувається матка самоочищається. Слизова, яка формувалася для успішного закріплення плодового яйця, відторгається і виходить назовні разом з кров'ю. При вагітності цього бути не може. Рясні кров'янисті виділення свідчать про мимовільному аборті. Таке трапляється на дуже ранніх термінах, так що жінка в підсумку може і не знати, що була вагітна.

За численними відгуками, першою ознакою вагітності для жінок, які поки не планували народження дитини, є саме затримка місячних. На цей же ознака звертають увагу лікарі, які, як правило, пов'язують нудоту, втому і мінливість настрою до затримки з іншими процесами в організмі, але аж ніяк не вагітністю.

Правда, тут є два моменти, на які потрібно звернути увагу. Затримку не так просто визначити при нерегулярному циклі, так що жінка тривалий час може і не здогадуватися, що чекає дитину. В такому випадку вже починають з'являтися і інші ознаки, які змушують придбати в аптеці тест.

Крім того, у певної кількості жінок (близько 20 %) під час вагітності «тривають місячні». Фактично, звичайно, це не менструальна кровотеча, а імплантанційне, що є варіантом норми. Імплантанційне кровотеча менш рясне, триває до двох днів, настає приблизно в терміни критичних днів або раніше, йому супроводжують тягнучі болі в животі. Подібний стан можна легко прийняти за мізерні місячні.

Важливо, що кров'янисті виділення під час вагітності (крім імплантаційного кровотечі) не є нормою. При такому симптомі бажано відвідати гінеколога, щоб лікар з допомогою УЗД підтвердив, що не загрози переривання. Підвищення базальної температури

Першою ознакою вагітності у відгуках (до місячних, які в цей раз не настануть у термін) називають підвищення базальної температури. Це теж є об'єктивним ознакою, якого схильні довіряти кваліфіковані лікарі. Але щоб точно визначити підвищення базальної температури, слід вести графіки протягом як мінімум двох-трьох місяців до зачаття.

Базальна температура вимірюється щодня відразу після пробудження у піхву або пряму кишку. Дані наносяться на графік для зручності розшифровки. В першу фазу циклу, тобто поки зріє фолікул, температура буде трохи нижче 37 градусів. У нормі градусник фіксує показники 36,4-36,8 градуса за Цельсієм. Перед овуляцією (приблизно за три дні температура різко падає, а потім підвищується на 0,4-0,6 градуса. Межа між зниженням і підвищенням температури дозволяє точно визначити настання овуляції.

У другій фазі циклу температура тримається на позначці 37 градусів і вище, а за один-три дні до місячних різко падає (якщо зачаття не настав). Якщо сталося запліднення, то графік буде виглядати трохи інакше. У такому разі через три-десять днів після запліднення температура різко впаде, а потім буде триматися вище 37 градусів і не знижуватися.

Западіння на графіку називають імплантаційним. Це прикріплення плодового яйця в порожнині матки. Подібна зміна на графіку базальної температури є ознакою першого тижня вагітності. Відгуки (як лікарів, так і жінок, які планують зачаття дитини) підтверджують, що систематичне вимірювання базальної температури дозволяє визначити цікаве становище ще до затримки. Спазми в нижній частині живота

Які ще можна відзначити ознаки вагітності на перших тижнях? Відгуки рясніють розмаїттям симптомів, але більшість з них є суб'єктивним або неспецифічними відчуттями, які з'являються не тільки в стані вагітності. Так, тягнучі болі в нижній частині живота перед менструацією відзначають близько 40 % жінок. Цей симптом може свідчити про те, що відбулося зачаття.

У своїх відгуках про перші ознаки вагітності до затримки жінки говорять про спазмах внизу живота через кілька днів після запліднення (вважається, що так відчувається процес прикріплення плодового яйця в порожнині матки) і за кілька днів до передбачуваних місячних. Деякі відчувають поколювання і почуття розпирання. Це суб'єктивні ознаки вагітності. Спазми можуть бути звичайними передменструальними болями. Для прояснення ситуації слід зробити тест на вагітність після затримки. Деякі сучасні тести дозволяють визначити цікаве становище ще до термінів передбачуваних місячних, але вони можуть помилятися. Незначні кров'янисті виділення

Іноді першою ознакою вагітності (за відгуками) є імплантанційне кровотеча. Хтось не звертає уваги на цей симптом, приймаючи кров'янисті виділення за місячні, а потім виявляється, що жінка чекає дитину. Насправді відрізнити нормальні місячні від імплантаційного кровотечі дуже просто. У разі настання вагітності виділення мають рожевий колір, дуже мізерні і тривають не більше двох-трьох днів, можуть супроводжуватися незначними болями внизу живота.

Найчастіше імплантація відбувається без сильного пошкодження стінок матки, що може викликати кровотечу. Зазвичай жінка, взагалі, не помічає цього процесу. На думку гінекологів, будь-які виділення з домішкою крові (крім нормальних місячних) є потенційно небезпечними, так що це привід для позачергового звернення до лікаря. Можливо, настала позаматкова вагітність або є якісь інші проблеми.

При позаматкової вагітності виділення мають темно-червоний або бурий колір, тому що за час проходу по матковій трубі кров встигає потемніти, супроводжуються різкими болями і можуть бути рясними. Це привід терміново звернутися за медичною допомогою, тому що патологічна вагітність є небезпечною для життя і здоров'я жінки. Крім того, нетипові виділення можуть з'являтися при ризик мимовільного аборту. Якщо вчасно виявити проблему і прийняти відповідні заходи, плід можна зберегти.

Збільшення і чутливість грудей

Чутливість сосків і незначне збільшення (набухання молочних залоз — один з перших ознак вагітності. Відгуки різні: деякі жінки відчували, що бюстгальтер замалий ще до затримки, а у інших груди набрякала тільки під кінець першого триместру. Вже на ранніх термінах молочні залози починають готуватися до лактації під дією естрогену і прогестерону. Груди змінюється і перед місячними, але чутливість сосків, як правило, говорить саме про вагітність. Перепади настрою і втому

Настрій, рівень концентрації уваги і працездатність багато в чому залежать від гормонального фону, а зміни в жіночому організмі при настанні вагітності починаються практично відразу. Жінка може стати плаксивою, дратівливою або надмірно сентиментальною. Вже в перші тижні з'являється почуття втоми, сонливість, які переслідує більшість майбутніх мам весь перший триместр. Організм витрачає багато сил на підтримку вагітності, так що бажання подрімати вдень цілком нормально.

Нудота і підвищене слиновиділення

Для жінки природно прояв токсикозу на терміні до 12 тижнів. В цей період відбувається значна перебудова організму. Спочатку плід є чужорідним агентом для жіночого організму, так що імунна система перебудовується, блокуючи певні елементи, щоб організм не відторгав ембріон. Це один з перших ознак вагітності. Але відгуки підтверджують, що токсикоз у більшості випадків з'являється вже після затримки місячних. Є медичні дані, що причиною такого стану є підвищення рівня гормону хронічного гонадотропіну (ХГЛ, який також називають «гормоном вагітності»). Зниження артеріального тиску

Зниження артеріального тиску можна розглядати як ознака вагітності тільки в сукупності з іншими симптомами. Показники можуть знижуватися під впливом прогестерону, рівень якого підвищується при настанні вагітності. З-за цього жінку може турбувати слабкість, запаморочення, погане самопочуття, задишка, потемніння в очах. Зниження АТ на ранніх термінах вагітності нерідко є причиною непритомності. Розлад ШКТ і часте сечовипускання

Токсикоз і затримка місячних — це далеко не єдині перші (ранні) ознаки вагітності. Відгуки лікарів підтверджують, що вагітність провокує перебудову всіх органів і систем. Діарея є не самостійним захворюванням, а сигналом змін, що відбуваються в організмі. Тому при розладі шлунка має сенс прислухатися до свого стану. Це може бути ранньою ознакою вагітності. Те ж саме можна сказати і про частих позивах до сечовипускання. Приплив крові до малого тазу посилюється, що може викликати такий симптом. Підвищення температури

У сукупності з іншими ознаками може вказувати на вагітність незначне підвищення температури протягом кількох днів. Легке нездужання можна помітити, коли яйцеклітина прикріплюється до матки. Після активно виробляється прогестерон, який відповідає за терморегуляцію. При вагітності природним чином знижується імунітет (щоб організм не відторгав плід), так що можуть з'явитися ознаки застуди. З-за цього і підвищується температура.

Чутливість до запахів та їжі

Які ще можна перерахувати перші ознаки вагітності на ранніх термінах? У відгуках часто згадують про зміну смакових уподобань і чутливості до запахів. Деякі жінки не переносять запах тютюнового диму або кави, хоча раніше не могли уявити собі початок дня без цього напою, а інші раптом починають відчувати непереборну тягу до певних продуктів. Це теж свідчення активної роботи гормонів. Інші (індивідуальні) ознаки

Ранні ознаки вагітності вкрай індивідуальні. Може з'явитися нежить і застуда, алергічна реакція, металевий присмак у роті або кровоточивість ясен. Організм перебудовується, так що подібні зміни абсолютно нормальні. Лікарі вважають об'єктивним ознакою тільки затримку менструації. Підтвердити цікаве положення можна з допомогою домашнього тесту на вагітність, аналізу крові на ХГЛ та УЗД. Автор: Софія Єрмакова 5 Серпня 2018Категория: Дом и семья